رسانه اینترنتی فانیلی

هر روز پیاز بخورید

در مطالعه‌ای مشاهده شده است که لایه‌های بیرونی پیاز دارای غلظت بیشتری از فلانوئید‌ها است، پس این دفعه که تصمیم داشتید پوست پیاز را جدا کنید سعی کنید یک لایه نازک را جدا کرده و مابقی را استفاده کنید.

پیاز طبع گرم و خشک دارد و پیاز قرمز از پیاز سفید گرم‌تر است. درواقع هرچه پیـاز تندتر باشد یا ظاهر کشیده تری داشته باشد گرمی آن هم بیشتر است. مصرف پیاز در هر دو حالت خام و پخته برای سلامتی بسیار مفید است. با این حال پیـاز خام سطح بالاتری از ترکیبات آلی گوگردی را دارد و تأثیر بیشتری از پیـاز پخته دارد.

در مطالعه‌ای مشاهده شده است که لایه‌های بیرونی پیاز دارای غلظت بیشتری از فلانوئید‌ها است، پس این دفعه که تصمیم داشتید پوست پیـاز را جدا کنید سعی کنید یک لایه نازک را جدا کرده و مابقی را استفاده کنید.

پیـاز پخته شده هم فواید سلامتی قابل توجهی دارد، منبع خوبی از فیبر و مس است و بر هضم غذا و تقویت ارتباط‌های مغزی تاثیر مثبتی دارد. حتی پیاز‌های داخل ترشی هم این مزایا را دارند.

ترکیبات عالی پیـاز

یک پیـاز کوچک حاوی ۲۸ کالری و ۷ گرم کربوهیدرات است. سرشار از گوگرد، فیبر، پتاسیم، کلسیم، ویتامین B، A کمپلکس و ویتامین C است. همچنین منبع آهن، فولات و پتاسیم است؛ در آن مقدار کمی چربی، کلسترول و سدیم هم یافت می‌شود و منبع خوبی از ترکیبات سولفوریک، فلانوئید‌ها و مواد شیمیایی و پلی فنولن‌ها است.

فواید پیـاز برای مشکلات سلامتی

مقادیر بالای آنتی اکسیدان و فیبر موجود در پیـاز خطر ابتلا به زخم معده را کاهش می‌دهد.

تاثیر پیاز بر فشار خون

مطالعات نشان داده که آنتی اکسیدان‌های موجود در پیاز باعث کاهش فشار خون بالا می‌شود.

پیـاز دشمن پوکی استخوان، آرتروز و روماتیسم

مصرف پیاز خطر ابتلا به پوکی استخوان را کاهش می‌دهد. همچنین التهابات را مهار کرده و به درمان درد مفاصل و آرتروز و روماتیسم کمک می‌کند.

عفونت گوش را با پیـاز خوب کن

در بیشتر کشور‌های جهان آب پیـاز را برای درمان گوش درد استفاده می‌کنند. کافی است پیـاز را ۱۵ دقیقه بپزید و آب آن را با فشار بگیرید و چند قطره از آن را در گوش تان بچکانید. درد عفونت گوش شما با این روش بهبود می‌یابد.

سلامت دهان و دندان با مصرف پیـاز

پیاز خام ترکیبات گوگردی دارد و با کاهش باکتری‌های دهان از پوسیدگی دندان‌ها جلوگیری می‌کند.

پیاز دشمن کبد چرب

اسیدفولیک موجود در پیاز خام خطر ابتلا به بیماری‌های کبدی ازجمله کبد چرب را کاهش می‌دهد و همچنین از تجمع چربی در کبد جلوگیری می‌کند و به سم زدایی کبد و جلوگیری از کبد چرب کمک می‌کند.

تب بری به نام پیاز

اگر یک پیـاز را روی کف پا بگذارید و جوراب تان را روی آن بپوشید تب شما قطع شده و سیستم ایمنی بدن تان هم تقویت خواهد شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.