نیش حشره
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
نیش پشه و حشرات در صورت عدم درمان می توانند تاثیرات بدی مانند ابتلا به بیماری Lyme را داشته باشند،
به همین دلیل در این شماره از هفته نامه اینترنتی فانیلی چهار راه برای درمان تسکین نیش حشرات که مواد اولیه آنها در تمام خانه ها یافت می شوند، را به شما معرفی خواهیم کرد. یکی از موارد را برگزیند و برای بهبودی خود استفاده نمایید.

مرحله اول ؛ تمیز و خنک کردن پوست

اولین کاری که شما می توانید در پاک سازی و از بین نیش حشرات انجام دهید این است که پس از احساس کردن این اینکه پشه شما را نیش زده است، شروع به خارش محل نیش زده نکنید. زمانی که یک پشه شما را نیش میزند ممکن است در همان لحظه بمیرد و یا مدتی پس از پرواز کردن ممکن است جان خود را به دلیل نیش زدن از دست بدهد. در هنگام نیش زدن، برخی حشرات ممکن است که سر خود را داخل پوست وارد سازند که با این کار مبتلا شدن شما به برخی بیماری ها مانند Lyme قطعی است.
بنابراین زمانی که احساس کردید که این اتفاق در حال افتادن است باید متمرکز شوید تا بتوانید بدون آسیب زدن پشه به پوست، آن را خارج سازید (منظور این است که نباید اجازه دهید که در هنگام خارج کردن حشره از بدن، قسمتی از بدنش در پوست در اثر خارج کردن ناگهانی و به سرعت آن در بدن جای بماند).
در همین جهت دکتر Zeichner در همین زمینه افزود که بعد از نیش زدن پشه، فورا محل را با استفاده از آب یا دستمال های مرطوب، بلافاصله تمیز کنید.

مرحله دوم ؛ یخ و ایبوپروفن

به گفته متخصصین پوست، برای تسکین محل نیش زده شده می توانید از یخ استفاده کنید. برای استفاده از این روش تنها کافی است که پوست را تمیز کنید و به مدت 10 دقیقه یخ را روی محل نیش پشه قرا دهید و پس از 10 دقیقه التهاب به کمترین میزان خود خواهد رسید.
اگر توسط عنکبوت و یا زنبور نیش خورده باشید، می توانید از داروهای ضدالتهابی مانند ایبوپروفن برای بهبودی خود استفاده نمایید.

مرحله سوم ؛ مواد به تعادل رسان PH پوست

یکی از راه های محافظت از پوست، به تعادل رساندن مجدد میزان PH پوست می باشد که در هنگام نیش زدگی توسط حشرات می توانید از این راه استفاده کنید. برای به تعادل رساندن پوست می توانید از راه های زیادی مانند استفاده از برخی از انواع سرکه بهره مند شوید تا پوست را به تعادل برسانید. سرکه یک ماده ضدعفونی کننده و ضد قارچ طبیعی می باشد که با استفاده از آن محل نیش زده تمیز خواهد شد و در روند بازسازی پوست به بیشترین میزان کمک خواهد کرد.

مرحله چهارم ؛ استفاده از برخی ادویه جات مانند ریحان ، نمک و پیاز

یکی از خاصیت های نمک، این است که می تواند رطوبت را از بین ببرد و به کاهش تورم می تواند کمک کند به همین دلیل می توانید از نمک برای کاهش التهاب ناحیه نیش زده شده توسط حشرات استفاده کنید چرا که می توانند التهاب را به کمترین میزان برسانند.
با استفاده از برگ های ریحان نیز می توانید میزان التهاب را از بین ببرید، چرا که برگ های ریحان خاصیت خنک کنندگی دارند و می توانند با این خاصیت میزان التهاب و خارش را به میزان حداقل برسانند.
همچنین پیاز نیز، قدرت ضد التهابی بسیار قوی دارد که در بسیاری از مطالعات ثبت شده است و تأثیر آن کاملاً حقیقی است، حتی همچنین می توانند به بیماران مبتلا به arthritis کمک بزرگی کند.
پیاز حاوی عطر و طعم (یا فلاونوئید) به نام کورستین است که قابلیت مبارزه با چندین عامل التهابی، از جمله histamines را دارد که histamines در اثر نیش حشرات و آلرژی در بدن ایجاد می شود.
گاهی خارش بیش از حد محلی که توسط حشرات ایجاد شده اند، نه تنها باعث آسیب رساندن و ایجاد زخم در پوست می شوند، بلکه توانایی ایجاد التهاب بیشتری را نیز در بدن ایجاد می کنند. بنابراین می توانید با استفاده از مراحل بالا، در تسکین محل نیش حشرات، مؤثر واقع شوید و از پوستتان نیز نهایت محافظت را کرده باشید.
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تازه ترین ها

کافه حوض کاشی
آدرس

خیابان کریمخان زند، خیابان ایرانشهر، خیابان بهشهر، پلاک ۹

تماس با ما

تلفن: ۰۲۱۸۸۴۹۱۵۶۰ – ۰۲۱۸۸۴۹۱۳۸۹

ساعت فعالیت ما

روزهای عادی: ۸ صبح تا ۱۱ شب

روزهای جمعه و تعطیلات رسمی: ۸ صبح تا ۱۱ شب

شنبه 08:00 23:00
یکشنبه 08:00 23:00
دوشنبه 08:00 23:00
سه شنبه 08:00 23:00
چهارشنبه 08:00 23:00
پنج شنبه 08:00 23:00
جمعه 08:00 23:00

در حال حاضر کافه حوض کاشی بسته است.