رسانه اینترنتی فانیلی

نیروی نامرئی ای که از کره زمین محافظت می‌کند

حتما این را می‌دانید که زمین همیشه در برابر آسیب‌های فاجعه‌بار کیهانی قرار دارد؛ اما آیا می‌دانید چه چیزی کره زمین را از این آسیب‌ها محفوظ نگه داشته است؟

سالانه میلیون‌ها جسم فضایی از شهاب‌سنگ گرفته تا بقایای یک ستاره دنباله‌دار و حتی طوفان‌های خورشیدی به سمت کره زمین، این تنها خانه ما در جهان هستی پرتاب می‌شوند؛ اما زمین یک سپر محافظ نامرئی دارد که از تمامی این‌ها جان سالم به در می‌برد. با رسانه اینترنتی فانیلی همراه باشید.

نیروی نامرئی محافظ زمین چیست؟

در مقابل هرج و مرج کیهانی تنها چیزی که به کمک محافظت از ما آمده است نه ابرقهرمانان داستان‌های هالیوودی هستند نه خرافاتی که از عقل سلیم به دور هستند؛ بلکه علم مطلق است! علمی که سال‌هاست درباره نیروی گرانش زمین صحبت می‌کند.

در جهان هستی، در این گستره وسیع آسمانی نیروی جاذبه زمین به‌عنوان کاتالیزوری بین سیاره کوچک ما و تمامی اجسام کیهانی به‌خصوص سیارک‌های رها شده در فضا عمل می‌کند. سال‌هاست که درباره نزدیک شدن و احتمال برخورد سیارک‌ها با زمین و انقراض تمامی حیات روی این کره خاکی می‌شنوید؛ اما آیا تاکنون مورد اصابت هیچ سیارکی قرار گرفته‌ایم؟

نیروی گرانش کره زمین چگونه عمل می‎‌کند؟

تحقیقات گسترده دانشمندان ثابت کرده است که نیروی جاذبه زمین همان‌قدر که می‌تواند انسان‌ها را روی زمین نگه دارد، قادر به محافظت از زندگی و حیات نیز هست. این نیروی جاذبه توانایی از بین بردن سیارک‌ها را دارد. اگر می‌پرسید چگونه؟ باید بگوییم که نیروی گرانش کره زمین اجرام آسمانی را به قطعات کوچک‌تر تبدیل کرده و سپس آن‌ها را کنترل می‌کند. پس نیروی نامرئی‌ای که همیشه در حال مراقبت از ماست، همان نیروی گرانش یا جاذبه زمین است.

جادوی نیروی گرانش در کیهان چه کرده است؟

جالب است بدانید که دانشمندان معتقدند بسیاری از سیارک‌های کوچکی که به دور زمین و زهره در حال چرخش‌اند در واقع بقایای سیارک‌های بزرگ‌تری هستند که توسط نیروی گرانش کره زمین به قطعات کوچک‌تر تبدیل شده‌اند؛ اما این می‌تواند خود یک اتفاق ترسناک باشد!

چگونه نیروی گرانش کره زمین می‌تواند یک نیروی ترسناک باشد؟

هرچه میزان سیارک‌هایی که توسط نیروی جاذبه زمین به قطعات کوچک‌تر تبدیل می‌شوند، بیشتر شود، میزان اجرام آسمانی کوچکی که احتمال برخورد با زمین را دارند نیز بالاتر می‌رود! بااین‌حال، این قطعات، اگرچه فراوان هستند، معمولا کمتر از 0.9 کیلومتر قطر دارند و هیچ تهدیدی در سطح انقراض ندارند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.