رسانه اینترنتی فانیلی

مناطق گردشگری جاده چالوس

در این مطلب به معرفی چند منطقه گردشگری که در سفر یک روزه به جاده چالوس می‌توان از آنها بازدید کرد، می‌پردازیم.

مسافرت‌های کوتاه یک یا دو روزه معمولا در آخر هفته‌ها رخ می‌دهند. برای انجام این مسافرت‌ها قاعدتا می‌بایست مکان‌هایی نزدیک انتخاب شوند. اهالی پایتخت معمولا چنین مسافرت‌های کوتاهی را تنها به مقصد شمال کشور انجام می‌دهند. در این مطلب می‌خواهیم درباره سفر یک روزه به جاده چالوس و مکان‌های دیدنی و جذابی که در این سفر پیش روی شماست و می‌توانید به آنجا بروید، صحبت کنیم. همراه با رسانه اینترنتی فانیلی باشید.

سفر یک روزه به جاده چالوس

در بین سفرهای یک روزه به شمال، جاده چالوس هم به سبب نزدیکی به تهران و هم به دلیل جذابیت‌های فراوانی که دارد محبوب‌ترین انتخاب برای پایتخت‌نشین‌ها به شمار می‌رود. شاید فکر کنید که جاده چالوس تنها یک جاده زیبا و تماشایی است؛ اما در طول این جاده مکان‌های بسیاری برای تفریح و سرگرمی و حتی اقامت چند روزه وجود دارد که در ادامه معرفی خواهیم کرد.

پیست اسکی دیزین

پیست اسکی دیزین شاید یکی از اولین نام‌هایی باشد که در سفر یک روزه به جاده چالوس به ذهن می‌آید. این پیست معروف که در فاصله هفتاد و پنج کیلومتری شهر کرج واقع شده است یکی از مقاصد گردشگری محبوب خصوصا در فصل زمستان است. در این مجموعه تفریحی همچنین امکانات دیگری نظیر پیست چمن، پیست اسب سواری، زمین والیبال، زمین تنیس و … نیز برای گردشگران مهیا شده است.

پارک جنگلی چالوس

پارک جنگلی چالوس که با نام جنگل فین نیز شناخته می‌شود یک گزینه دیگر در سفر یک روزه به جاده چالوس است. اگر ساکن تهران هستید می‌توانید خود را در عرض کمتر از سه ساعت به این منطقه جنگلی زیبا برسانید. پارک جنگلی چالوس درست در کنار رودخانه چالوس واقع شده است و در سفر به این منطقه رودخانه و جنگل را در کنار هم خواهید داشت. مرداب زیبای کندوچال با گل‌های انبوه نیلوفر آبی که در سطح آن دیده می‌شوند نیز در دل همین جنگل واقع شده است.

سفر یک روزه به جاده چالوس و روستای سپهسالار

بسیاری از گردشگران ترجیح می‌دهند در سفر یک روزه به جاده چالوس خیلی از تهران دور نشوند. یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های جاده چالوس، روستای سپهسالار است. این روستا در فاصله پانزده کیلومتری سد کرج و در پنج کیلومتری غرب جاده چالوس واقع شده است. در دل این روستا یک رودخانه زیبا و در فاصله دو کیلومتری آن نیز یک آبشار تماشایی قرار گرفته است. مقبره امامزاده ابراهیم که در دل یک غار واقع شده نیز از دیگر جاذبه‌های گردشگری روستای سپهسالار است.

تله کابین نمک آبرود

مقصد اصلی بسیاری از گردشگران در سفر به جاده چالوس تله کابین نمک آبرود است. شهرک تفریحی و توریستی نمک آبرود در دوازده کیلومتری شهر چالوس واقع شده است. در این شهرک دو خط تله کابین وجود دارد. از جمله دیگر تفریحات موجود در این شهرک می‌توان به زیپ لاین، شاتل سواری، قایق سواری،‌ هاورکرافت، پیست کارتینگ و شهربازی کودکان اشاره کرد. روزانه بالغ بر هزار گردشگر از شهرک تفریحی نمک آبرود دیدن می‌کنند.

روستای شهرستانک

تفرجگاه شاهان قاجار و ییلاق محبوب ناصرالدین شاه این روستا بوده است. اگر می‌خواهید یک سفر به یاد ماندنی به جـاده چالـوس را پشت سر بگذارید روستای شهرستانک یکی از بهترین انتخاب‌هاست. این روستای ییلاقی در نزدیکی منطقه آسارا و در کیلومتر چهل و چهارم جـاده چالـوس واقع شده است. شهرستانک منطقه‌ای بسیار سرسبز است و در هر سوی می‌توانید درختان تنومند گردو، سیب، توت، زردآلو و آلبالو را ببینید. چشمه گله گیله و رودخانه‌ای که از آن سرچشمه می‌گیرد از دیگر جاذبه‌های این روستا هستند.

سفر یک روزه به جاده چالوس و غار یخ مراد

اگر می‌خواهید در سفر به جـاده چالـوس تجربه‌ای منحصربه‌فرد را برای خود رقم بزنید سری به غار یخ مراد بزنید. این غار در کیلومتر هفتاد جـاده چالـوس قرار دارد. جالب‌ترین و دیدنی‌ترین جذابیت غار یخ مراد ستون‌های یخی آن هستند. ویژگی متمایز این ستون‌ها با ستون‌های یخی غارهای دیگر این است که از سقف آویزان نیستند. بلکه در عین شگفتی به شکل ستون‌هایی کریستالی از زمین سر بر آورده‌اند. تالارها و دریاچه‌های کوچک یخ‌زده از دیگر جلوه‌های تماشایی غار یخ مراد هستند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.