مار بومسلنگ
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

نوعی مار در آفریقا وجود دارد که زهر آن نه تنها مانع لخته شدن خون می‌شود، بلکه باعث می‌شود از تمام منافذ بدن خونریزی کنیم. این مار بومسلنگ (Boomslang) نام دارد.

بومسلنگ (نام علمی: Dispholidus typus)، از مار‌های زهرآگین بزرگ و  نام یک گونه از تیره قمچه‌ماران است. مار بومسلنگ بومی و محدود به کشورهای جنوب صحرای آفریقا است.

این گونه از مارها تخم‌گذار هستند و در هر نوبت تا ۳۰ عدد تخم تولید و در تنه درختان توخالی می‌گذارند. دوره کمون تخم این مار نسبتاً طولانی (به طور متوسط سه ماه) است. مارهای سراز تخم درآوردهٔ نر، خاکستری با لکهٔ آبی و مادهها، قهوه‌ای روشن، و طول‌شان در این هنگام حدود ۲۰ سانتی‌متر است و تهدیدی برای انسان به شمار نمی‌آیند.این مار ظاهر زیبایی دارد ولی مار خطرناک و زهراگینی است و نباید برای زیبایی اش نزدیکش شد.

بومسلنگ‌های بالغ، روزگرد و تقریباً منحصراً درخت‌پیمایند. رژیم غذایی این مارهای سمی شامل آفتاب‌پرست، مارمولک‌ها، قورباغه‌ها و گاهی اوقات پستانداران کوچک، پرندگان و تخم آنهاست.

Boomslang یا همان مار درختی گونه ای از خزندگان است که می گویند به انسان حمله نمی کند ولی اگر این اتفاق بیفتد قواعد بازی تغییر خواهد کرد.

 زهر این مار هموتوکسین است که باعث ایجاد لخته های خونی زیاد شده و قربانی این حیوان با خروج خون از منافذ پوستی اش به آرامی جان خود را از دست می دهد.

هر هفته، شنبه ها با هفته نامه اینترنتی فانیلی همراه باشید!

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تازه ترین ها

کافه حوض کاشی
آدرس

خیابان کریمخان زند، خیابان ایرانشهر، خیابان بهشهر، پلاک ۹

تماس با ما

تلفن: ۰۲۱۸۸۴۹۱۵۶۰ – ۰۲۱۸۸۴۹۱۳۸۹

ساعت فعالیت ما

روزهای عادی: ۸ صبح تا ۱۱ شب

روزهای جمعه و تعطیلات رسمی: ۸ صبح تا ۱۱ شب

شنبه 08:00 23:00
یکشنبه 08:00 23:00
دوشنبه 08:00 23:00
سه شنبه 08:00 23:00
چهارشنبه 08:00 23:00
پنج شنبه 08:00 23:00
جمعه 08:00 23:00

در حال حاضر کافه حوض کاشی بسته است.