مار بومسلنگ

نوعی مار در آفریقا وجود دارد که زهر آن نه تنها مانع لخته شدن خون می‌شود، بلکه باعث می‌شود از تمام منافذ بدن خونریزی کنیم. این مار بومسلنگ (Boomslang) نام دارد.

بومسلنگ (نام علمی: Dispholidus typus)، از مار‌های زهرآگین بزرگ و  نام یک گونه از تیره قمچه‌ماران است. مار بومسلنگ بومی و محدود به کشورهای جنوب صحرای آفریقا است.

این گونه از مارها تخم‌گذار هستند و در هر نوبت تا ۳۰ عدد تخم تولید و در تنه درختان توخالی می‌گذارند. دوره کمون تخم این مار نسبتاً طولانی (به طور متوسط سه ماه) است. مارهای سراز تخم درآوردهٔ نر، خاکستری با لکهٔ آبی و مادهها، قهوه‌ای روشن، و طول‌شان در این هنگام حدود ۲۰ سانتی‌متر است و تهدیدی برای انسان به شمار نمی‌آیند.این مار ظاهر زیبایی دارد ولی مار خطرناک و زهراگینی است و نباید برای زیبایی اش نزدیکش شد.

بومسلنگ‌های بالغ، روزگرد و تقریباً منحصراً درخت‌پیمایند. رژیم غذایی این مارهای سمی شامل آفتاب‌پرست، مارمولک‌ها، قورباغه‌ها و گاهی اوقات پستانداران کوچک، پرندگان و تخم آنهاست.

Boomslang یا همان مار درختی گونه ای از خزندگان است که می گویند به انسان حمله نمی کند ولی اگر این اتفاق بیفتد قواعد بازی تغییر خواهد کرد.

 زهر این مار هموتوکسین است که باعث ایجاد لخته های خونی زیاد شده و قربانی این حیوان با خروج خون از منافذ پوستی اش به آرامی جان خود را از دست می دهد.

هر هفته، شنبه ها با هفته نامه اینترنتی فانیلی همراه باشید!

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در google
Google+

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *