رسانه اینترنتی فانیلی

مارک زاکربرگ می‌گوید اپل ویژن پرو یک شکست است!

با ورود هدست واقعیت ترکیبی اپل ویژن پرو به بازار و امکان استفاده‌ی آن در مکان‌های مختلف، نظرات موافق و مخالف زیادی درباره این محصول مطرح شده است. با مجله اینترنتی فانیلی در این خبر همراه باشید.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا، که شاید بیش از هر فرد دیگری روی موفقیت هدست‌های واقعیت مجازی شرط بسته، وارد این بحث شده است. او در ویدیویی که روز سه‌شنبه در صفحه‌ی اینستاگرامش منتشر کرد، به صورت رسمی در مورد اپل ویژن پرو در مقایسه با جدیدترین هدست شرکت خود، متا کوئست ۳، اظهارنظر کرد: «به نظر من Quest 3 نه تنها ارزش خرید بالاتری دارد، بلکه محصول بهتری هم هست، بدون هیچ تردیدی.»

به گفته‌ی زاکربرگ، وزن متا کوئست ۳ حدود ۱۲۰ گرم کمتر است و در نتیجه برای استفاده طولانی مدت راحت‌تر محسوب می‌شود. همچنین به دلیل نداشتن باتری سیمی و میدان دید گسترده‌تر، آزادی حرکت بیشتری ارائه می‌دهد. زاکربرگ معتقد است گزینه‌های کنترلرهای فیزیکی دست و ردیابی دست در کوئست برای ورودی بهتر هستند، اما اذعان می‌کند که ردیابی چشم نیز برای برخی موارد کاربردی است و به زودی در هدست‌های بعدی متا بعد از معرفی در کوئست پرو بازخواهد گشت. او ادعا می‌کند Quest کتابخانه‌ای غنی‌تر از محتوای «جذاب» دارد که فعلا این ادعا صحت دارد، اما قبول کرد ویژن پرو دستگاهی بهتر برای سرگرمی است. نکته‌ مهم دیگر این است که به قول زاکربرگ، قیمت متا کوئست ۳ تقریبا «هفت برابر ارزان‌تر» از رقیب خود است.

در پایان ویدیو، زاکربرگ از تیم خود که مدت‌هاست در زمینه ساخت هدست‌های واقعیت مجازی فعالیت می‌کنند، تشکر کرد؛ پیامی که به نظر می‌رسد حاوی این مفهوم است که «نگران نباشید، دوستان». درست است که متا پیشرفت قابل توجهی داشته و برای مدتی رهبر بلامنازع فروش هدست‌های واقعیت مجازی خواهد بود؛ حتی می‌توان مانند زاکربرگ استدلال کرد که امروزه متا کوئست ۳ برای اکثر مردم نسبت به Vision Pro هدست بهتری است.

اما چیزی که زاکربرگ در ویدیوی خود نمی‌گوید این است که اپل مزیت‌های واضحی در زمینه‌ی سخت‌افزار و اکوسیستم توسعه‌دهندگان دارد. ارائه‌ی این مزیت‌ها در زمینه‌ی یک محصول کاملاً جدید مانند اپل ویژن پرو، زمان‌بر است. شاید در حال حاضر متا نفسی به راحتی بکشد، اما این یک بازی استقامتی است و جنگ بر سر هدست‌ها تازه آغاز شده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.