رسانه اینترنتی فانیلی

لاغری با زیره سبز

شهرت زیره در رفع نفخ و کمک به لاغری آن‌قدر زیاد شده که گاهی مصرف کنندگانش را به دردسر می‌اندازد و دچار عارضه می‌کند! اما آیا عرق و دمنوش زیره همین‌قدر موثرند؟ زیره سبز مصرف کنیم یا سیاه؟

زیره ادویه‌ای با عطر قوی و خواص شناخته شده است اما گاهی در مورد آن مبالغه می‌شود! زیره سیاه و سبز هر دو طبعی گرم و خشک دارند؛ زیره سیاه بیشتر مصارف دارویی دارد و توصیه نمی‌شود که به صورت عمومی مصرف شود اما از زیره سبز می‌توان به عنوان ادویه در غذای روزمره استفاده کرد. نحوه مصرف زیره برای لاغری را در رسانه اینترنتی فانیلی بخوانید.

تاثیر زیره بر لاغری

به گفته متخصصین بهترین تصمیم برای لاغری، محدود کردن مصرف کربوهیدرات مانند نان و برنج و شیرینی است. استفاده از زیره به صورت خوردن ماست و زیره سیاه به تنهایی مشکل را حل نمی‌کند. از دیگر سو، عرقیات گیاهی نمی‌توانند چاقی موضعی را برطرف کنند! بلکه تنها انجام ورزش‌های مفید و موثر بر موضع چاقی است.

در مورد شهرت عرق زیره سیاه به لاغری، بر اساس گزارش افرادی که میل کرده‌اند، سه هفته اول کمی کاهش اشتها ایجاد کرده است و بعد متوقف شده و اشتهای فرد به حالت عادی خود برگشته است. در فردی با مزاج گرم و خشک این عرق می‌تواند، بی‌قراری ایجاد کند.

طرز تهیه نوشیدنی زیره و لیمو برای کاهش وزن

موارد مورد نیاز

  • دوقاشق غذاخوری زیره
  • نصف یک لیموی تازه یا بیست قطره آب لیموی طبیعی

نحوه تهیه

دو قاشق زیـره را از شب قبل بخیسانید. صبح روز بعد آن‌ها را جوشانده و آب لیمو را به آن اضافه کنید. قبل از اضافه کردن آب لیمو، دانه‌های زیـره را با استفاده از صافی از عصاره آن جدا کنید. بهترین موقع خوردن زیـره برای لاغری هنگام ناشتا است بنابراین این دمنوش را هر روز صبح، هنگام ناشتا و قبل از خوردن صبحانه با شکم خالی مصرف کنید. این کار را به مدت دو هفته ادامه دهید. نتایج مصرف دمنوش زیـره و لیمو شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

طرز تهیه نوشیدنی زیره و عسل برای لاغری

موارد مورد نیاز

  • پودر زیره
  • عسل طبیعی

روش تهیه

یک قاشق چای خوری پودر زیـره را در آب جوش حل کنید و سپس به اندازه نصف قاشق عسل طبیعی به آن اضافه کنید. این دمنوش علاوه براینکه به لاغر شدن کمک شایانی می‌کند، در زیبایی پوست و مو نیز تاثیر بسیاری دارد. همچنین به دلیل صاف کردن کبد و دفع کردن سموم بدن باعث روشن شدن و شادابی پوست نیز می‌شود.

سوپ زیره و زنجبیل و لیمو برای لاغری

موارد مورد نیاز

  • زیـره و یا پودر زیـره
  • سبزیجات تازه
  • زنجبیل تازه
  • لیمو

روش تهیه

سبزیجات تازه را خرد کنید. اگر از نوعی هستند که برای مصرف باید پخته شوند آن‌ها را بپزید و سپس زنجبیل زنده شده را به اندازه یک قاشق غذا خوری به آن بیفزایید و اجازه دهید تا زنجبیل نیز با سبزیجات خوب پخته شود. درنهایت پودر زیـره و آب لیمو را به آن بیفزایید تا سوپ چربی سوز شما آماده شود. شاید باور کردنی نباشد ولی این سوپ بمب چربی سوزی است. زنجبیل به خودی خود سوخت و ساز بدن را بالا میبرد. با اضافه شدن زیـره و لیمو، دیگر میزان چربی سوزی این سوپ قابل توصیف نیست.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.