رسانه اینترنتی فانیلی

قیمت خانه در پردیس بیشتر است یا پرند؟

آمارهای ارائه شده در کنار بررسی به عمل آمده از وضعیت بازار معاملات مسکن دو شهر جدید پرند و پردیس دو پیام مهم برای بازار مسکن و فعالان این بازار دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

آمارهای ارائه شده در کنار بررسی به عمل آمده از  قیمت آپارتمان در پردیس و پرند دو پیام مهم برای بازار مسکن و فعالان این بازار دارد که در رسانه اینترنتی فانیلی به آن خواهیم پرداخت.

گسترش شهرنشینی و تمرکز امکانات در کلان‌شهرها، مردم را از سراسر کشور به سوی این شهرها کشانده است. همین افزایش جمعیت موجب ناامنی، بیکاری، آلودگی هوا و محیط زیست در پایتخت شده است. شهرهایی چون پردیس و پرند، در راستای حل این مشکل و سرازیر کردن جمعیت تهران به اطراف شهر تاسیس شده‌اند. طی سال‌های اخیر افزایش بی حد و حصر نرخ مسکن در تهران باعث شده مردم از این شهرهای تازه‌تاسیس استقبال کنند و به فکر خرید آپارتمان در پرند و پردیس بیفتند.

مقایسه پرند و پردیس 

هر دو شهر پرند و پردیس شهرهایی آرام، امن و با ظرفیت‌ بالا برای توسعه هستند. پردیس در شمال شرق تهران و پرند در جنوب غربی تهران است. باید گفت که در حال حاضر پرند ظرفیت بسیار بیشتری برای توسعه دارد و آینده خیلی روشنی برای آن پیش‌بینی می‌شود. این در حالی است که پردیس تقریبا بخش عمده‌ای از رشد خود را پشت سر گذاشته است. به همین دلیل شاید برای سکونت و خرید آپارتمان در پردیس به دلیل امکانات و خدمات بیشتر، فعلا موقعیت بهتری باشد اما با توجه به برنامه‌ریزی‌هایی که برای پرند صورت گرفته، برای سرمایه‌گذاری، روی خرید خانه در پرند حساب بیشتری می‌توان باز کرد.

مقایسه نرخ رشد جمعیت و امکانات پرند و پردیس

پرند دارای بیشترین نرخ رشد جمعیت در بین شهرهای کشور بوده و مسکن مهر پرند بزرگ‌ترین پروژه خود را در این شهر به اجرا گذاشته است. همین موضوع باعث شده که کمبود امکانات در این شهر جلوه و نمود بیشتری داشته باشد و عدم هماهنگی سرعت احداث پروژه‌های خدمات‌رسانی و روبنایی با روند رشد جمعیت، مشکل‌ساز تر باشد. پردیس سرانه امکانات فرهنگی و آموزشی بالاتری دارد. به لحاظ فضای سبز هم در پردیس اوضاع مطلوب‌تر است. در مورد خدمات اورژانسی، امدادرسانی و درمانی هم وضعیت به همین شکل است. پردیس آب و هوای بهتری دارد و هوای پرند تقریبا مثل خود تهران است و تابستان‌های گرمی دارد. البته لازم به ذکر است که هوای پرند بسیار تمیز بوده و خبری از آلودگی‌های تهران نیست.

مقایسه دسترسی‌ها و امکانات حمل و نقل پرند و پردیس

به لحاظ حمل و نقل و دسترسی به تهران هم پردیس امتیاز بالاتری می‌گیرد. مسافت پردیس به تهران تقریبا نصف مسیر پرند به تهران است. اما دسترسی پرند به آزادراه‌ها و شهرهای اطراف بهتر است و با افتتاح مترو پرند، پرند امتیاز ویژه‌ای نسبت به پردیس از نظر دسترسی به ناوگان حمل و نقل عمومی پیدا کرده است که خرید خانه در پرند را جذاب‌تر از خرید آپارتمان در پردیس می‌کند.در انتهای این بخش باید گفت که پردیـس نمای شهری زیباتری نسبت به پرنـد دارد.

علی‌رغم تمامی برتری‌های فعلی پردیـس نسبت به پرنـد، قیمت پایین‌تر مسکن، وجود سرزمین ایرانیان، موقعیت جغرافیایی خوب و چشم‌انداز روشن پرنـد باعث شده مردم در انتخاب بین این دو شهر دودل شوند.

مقایسه قیمت خرید آپارتمان در پرند و پردیس

شکاف 5 برابری متوسط قیمت آپارتمان در تهران با قیمت آپارتمان در پرنـد در مقایسه با شکاف 7/ 2 برابری سطح متوسط قیمت املاک مسکونی تهران با قیمت آپارتمان در پردیـس نشان می‌دهد بین دو شهر پرنـد و پردیـس، خرید خانه در پرنـد مقرون به صرفه‌تر باشد. پرند هم‌‌اکنون گزینه مناسب‌‌تری برای خریدارانی است که به دلیل محدودیت بودجه، به دنبال خرید ارزان‌‌تر از بازار معاملات مسکن حومه هستند. از طرفی شکاف کمتر بین سطح متوسط قیمت خرید آپارتمان در پردیـس در مقایسه با میانگین قیمت مسکن شهر تهران و همچنین تلاش بازار مسکن این شهر جدید برای کاهش شکاف قیمت ملک با تهران، نشان می‌دهد نبض معاملات مسکن به‌ویژه معاملات سرمایه‌‌ای در پردیـس بیشتر از شهر جدید پرنـد است.

در جدول زیر قیمت خرید آپارتمان در پردیـس و پرنـد را مقایسه می‌کنیم:

شهرمتراژ (متر)سن بنا (سال)قیمت هر متر مربع (تومان)قیمت کل (تومان)
پرند فاز 180134,500,0002,760,000,000
پرند فاز 678110,897,000850,000,000
پردیس فاز 288254,545,0004,800,000,000
پردیس فاز 1187228,965,0002,520,000,000
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.