رسانه اینترنتی فانیلی

قند خون را با این خوراکی های خوشمزه کنترل کنید

لازم است افراد دیابتی به رژیم غذایی و ورزش روزانه شان توجه نمایند تا بتوانند میزان قند خون شان را تحت کنترل داشته باشند.

در این مقاله از رسانه اینترنتی فانیلی به بررسی خوراکی های خوشمزه برای کنترب قند خون خواهیم پرداخت.

افراد دیابتی علاوه بر مصرف دارو باید میان وعده مناسبی هم انتخاب نمایند چراکه اکثر میان وعده‌ها حاوی چربی‌های ناسالم بوده و میزان کالری زیادی دارند.

میوه‌ها حاوی گلوکز بوده و ممکن است گزینه مناسبی نباشند. اما مغزیجات آجیلی گزینه مناسبی محسوب می‌شوند. مغزیجات آجیلی حاوی کربوهیدرات کمتری بوده و سرشار از پروتئین و فیبر هستند.

آن‌ها حاوی مقادیر زیاد چربی‌های سودمند بوده و موجب تحریک رشد سلولی شده و از اعضای بدن محافظت می‌نمایند. مغزیجات سرشار از آنتی اکسیدان ها، کاروتنوئید‌ها و فیتوسترول‌ها و مملو از ویتامین‌های همچون ویتامین E، فولات، و تیامین هستند. همچنین منبع خوب مواد معدنی نظیر منیزیم و پتاسیم هستند.

مغزیجات با ایجاد حس سیری از اضافه وزن پیشگیری می‌کنند از اینرو برای افراد مبتلا به دیابت یا در آستانه ابتلا به دیابت بسیار مفید هستند. اما محققان توصیه می‌کنند از مصرف مغزیجات شور اجتناب شود.

در ادامه به مغزیجات مناسب برای افراد دیابتی اشاره می‌شود.

بادام کنترلگر قند خون

بادام به کنترل میزان قند خون و کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی کمک می‌کند. همچنین میزان کلسترول بد را نیز کاهش می‌دهد. بادام سرشار از چربی‌های سالم مونواشباع نشده، فیبر، پروتئین و مواد مغذی مهم است. آنتی اکسیدان‌های موجود در بادام از سلول‌ها در مقابل آسیب اکسایشی محافظت می‌نمایند. منبع خوب منیزیم هستند که برای افراد مبتلا به سندروم متابولیک و دیابت نوع ۲ مفید است.

گردو

گردو کالری زیادی دارد، اما تاثیر نامناسبی بر وزن بدن ندارد. در حقیقت مصرف منظم گردو موجب بهبود نسبت کلسترول HDL به LDL می‌شود بدون آنکه تاثیر منفی بر ترکیب بدن داشته باشد. همچنین ریسک ابتلا به دیابت را کاهش می‌دهد.

بادام هندی

مملو از ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان هاست. می‌تواند موجب کاهش کلسترول بد بدن شده و در نتیجه خطر بیماری قلبی را کاهش دهد. همچنین می‌تواند فشارخون را کاهش دهد. بادام هندی نه موجب کاهش میزان قندخون و نه موجب افزایش آن می‌شود.

پسته و کاهش قند خون

پسته مملو از فیبر و چربی‌های سالم است. می‌تواند تری گلیسیرید‌ها را کاهش داده و سلامت قلب را تقویت نماید. پسته همچنین دارای شاخص گلوکز پایین است که موجب کاهش میزان قندخون می‌شود. همچنین منبع خوب چربی‌های سالم، فیبر، پروتئین، آنتی اکسیدان‌ها و سایر مواد مغذی نظیر ویتامین B۶ و پتاسیم است.

بادام زمینی

بادام زمینی سرشار از پروتئین و فیبر است. به تنظیم وزن و کاهش خطر بیماری قلبی کمک می‌کند. بعلاوه به کنترل میزان قندخون هم کمک می‌کند. بادام زمینی دارای شاخص گلوکز پایینی است و حاوی میزان کم کربوهیدرات و میزان بالا پروتئین، چربی و فیبر است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.