رسانه اینترنتی فانیلی

قلعه وحشتناک جنی کیش را بیشتر بشناسید!

سفر به کیش را دوست دارید؟ فکر می‌کنید کیش یکی از زیباترین جزایر جنوب ایران است؟ خبر دارید در این شهر زیبا و پرآوازه یک قلعه متروکه و تسخیرشده وجود دارد؟ قلعه‌ای که هرکس به آن وارد می‌شود می‌میرد؟

 در کیش قلعه‌ای وجود دارد که سال‌هاست کسی جرئت نزدیک شدن به آن را ندارد! قلعه جنی کیش یکی از ترسناک‌ترین و اسرارآمیزترین مکان‌های کیش است که خیلی‌ها معتقدند روح انسان‌هایی که در اینجا مرده‌اند، قلعه را به تسخیر خود درآورده‌اند. همراه با رسانه اینترنتی فانیلی باشید تا با اسرار این قلعه عجیب آشنا شوید.

داستان قلعه جنی کیش

داستان‌ها و افسانه‌های زیادی درباره این قلعه وجود دارد که برخی معتقدند این‌ها تنها شایعاتی هستند که واقعیت ندارند و زاده تخیل مردم هستند.

چهار سربازی که از ترس درجا مرده بودند

در اوایل دهه 40 اینجا یک ژاندارمری بوده است. نگهبانان و سربازان همیشه از شنیدن صداهای عجیب و خش‌خش در اطراف قلعه شکایت می‌کردند و معتقد بودند که این پاسگاه تسخیر شده است. تا اینکه یک‌بار زمان تعویض شیفت سربازان جدید با بدن بی‌جان چهار سرباز نگهبانی مواجه شدند که با صورتی کبود و چشمانی بهت‌زده به گوشه‌ای خیره مانده بودند. این واقعه سبب شد که این پاسگاه به‌سرعت تخلیه شود.

وقتی جن‌ها عروسی می‌گیرند

مردم بومی تعریف می‌کنند که روزی یک مسافر برای دیدن کشتی یونانی به این منطقه می‌آید. راننده تاکسی پس از رساندن مسافرش در حین برگشت جمعیتی را در نزدیکی قلعه جنی کیش مشاهده می‌کند که در سوروسات عروسی دارند؛ اما شبیه انسان نیستند و به‌جای پا سم دارند! راننده از ترس ماشینش را خاموش می‌کند تا کسی متوجه حضور او نشود. عروسی که تمام می‌شود، راننده سریع پا به فرار می‌گذارد.

داخل قلعه جنی کیش چه شکلی است؟

این قلعه درست مانند سایر قلعه‌های جنوب بنای مستطیل شکلی است که دو بارو دارد. بر بالای این باروها سوراخ‌های مربع شکلی برای تک‌تیراندازها ساخته شده است. مکان‌هایی برای نگهبانی و نشانه‌گیری نیز دورتادور قلعه و روی دیوارها تعبیه شده است. یک حیاط و باغچه کوچک در میانه این بنا وجود دارد که زمانی بسیار زیبا بوده و حالا مخروبه شده است. این قلعه دارای دوطبقه است و در زیرزمین آن می‌توان راهروها و سرداب‌های ترسناکی را مشاهده کرد. ورود به قلعه جنی در شب شجاعت زیادی می‌خواهد. بسیاری معتقدند که در این قلعه اشباح و سایه‌هایی را دیده‌اند که به‌سرعت محو شده و همیشه صدای ناله و ضجه از درون آن شنیده می‌شود!

تخریب قلعه جنی کیش واقعیت دارد؟

خیر! حداقل تابه‌حال هیچ مسئولی دستوری برای تخریب این قلعه صادر نکرده است هرچند که این قلعه در طول زمان به دلیل عدم رسیدگی به یک ویرانه تبدیل شده و بر دیوارهای آن می‌توان نوشته‌های بدشکلی را مشاهده کرد؛ اما گردشگران بسیاری برای دیدن این قلعه که نزدیک کشتی یونانی است راهی کیش می‌شوند. قلعه جنی کیش به یکی از عجیب‌ترین و ترسناک‌ترین جاهای دیدنی کیش تبدیل شده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

بیشتر بخوانید

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.