فیل
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

فیل ها حافظه ی قدرتمندی دارند، اگر آن ها یکی از اعضای گروهشان را از دست بدهند، همیشه محل مرگ او را به خاطر میسپارند و هنگام عبور از آن محل چند دقیقه در آنجا می ایستند و سپس حرکت می کنند.

علاوه براین‌ها، به نظر می‌رسد که فیل‌ها قادرند تا تفاوت زبان‌های مختلف را به خاطر بیاورند. محققان با انجام یکسری از آزمایشات به این نتیجه رسیدند. آن‌ها صدای ضبط شده دو فرد متفاوت را برای فیل‌ها پخش کردند. فرد اول از قبیله ماسای انتخاب شده بود. این قبیله فیل‌های زیادی را برای حفظ چراگاه‌ها می‌کشند. فرد دوم از قبیله کامبا که قبیله نسبتا کم خطرتری هستند انتخاب شد. با این که هر دو صدا عبارات یکسانی را تکرار می‌کردند اما اکثر فیل‌ها نسبت به صدای مربوط به قبیله ماسای حالت دفاعی‌تری به خود گرفتند. به این ترتیب نه تنها حافظه فیل‌ها بسیار قدرتمند بوده بلکه برایشان فوق‌العاده مفید نیز هست.

فیل یا پیل نامی است که به منظور اشاره به جانوری بزرگ‌جثه و گیاه‌خوار از راسته فیل‌سانان و خانواده فیلان به کار می‌رود. فیل‌ها تنها بازماندگان راسته فیل‌سانان محسوب می‌شوند و امروزه در مناطقی از جنوب آفریقا، جنوب آسیا و جنوب شرق آسیا زیست می‌کنند. فیل‌ها امروزه تنها شامل ۲ سرده و ۳ گونه می‌شوند اما در گذشته از تنوع بیشتری برخوردار بودند و شامل ماموت‌ها و فیل‌های راست‌عاج نیز می‌شدند.

در پایان پلیستوسن و آغاز هولوسن تنوع این جانوران رو به افول گذاشت و نسل آن‌ها در اروپا، شمال آسیا و آمریکای شمالی به‌طور کامل منقرض شد. گذشته از اندازه بزرگ فیل‌ها، دو چیز دیگر که آن‌ها را از بقیه پستانداران متمایز می‌کند، خرطوم و عاج آن‌هاست.

هر هفته، شنبه ها با هفته نامه اینترنتی فانیلی همراه باشید!

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تازه ترین ها

کافه حوض کاشی
آدرس

خیابان کریمخان زند، خیابان ایرانشهر، خیابان بهشهر، پلاک ۹

تماس با ما

تلفن: ۰۲۱۸۸۴۹۱۵۶۰ – ۰۲۱۸۸۴۹۱۳۸۹

ساعت فعالیت ما

روزهای عادی: ۸ صبح تا ۱۱ شب

روزهای جمعه و تعطیلات رسمی: ۸ صبح تا ۱۱ شب

شنبه 08:00 23:00
یکشنبه 08:00 23:00
دوشنبه 08:00 23:00
سه شنبه 08:00 23:00
چهارشنبه 08:00 23:00
پنج شنبه 08:00 23:00
جمعه 08:00 23:00

در حال حاضر کافه حوض کاشی باز است.