رسانه اینترنتی فانیلی

فواید گلاب برای مو؛ معجزه ای باور نکردنی!

مو یکی از معیار‌های اصلی زیبایی است که باید به آن اهمیت زیادی داد. راه‌های خانگی بسیاری وجود دارد تا مو را ابریشمی کرد. در این مطلب یکی از این راه‌ها را به شما آموزش می‌دهیم.

اگر فواید گلاب برای مو را بشناسید، هرگز آن را فراموش نخواهید کرد. مهم نیست جنس موهای شما خشک یا چرب است، در هر حالتی باید از موهای خود مراقبت کنیم. مراقبت از موها امری کاملاً تخصصی است و باید اطلاعات موردنیاز را داشته باشیم تا در مراقبت از مو دچار مشکل نشویم. داشتن موهایی زیبا و ابریشمی آرزوی هر فردی است. همه افراد دوست دارند موهایی زیبا، خوش‌حالت و ابریشمی داشته باشند. همراه مجله اینترنتی فانیلی باشید.

فواید گلاب برای مو

گلاب یک ماده طبیعی است که خاصیت مرطوب‌کنندگی بسیار عالی دارد؛ بنابراین این ماده شگفت‌انگیز از خشکی و شکنندگی مو جلوگیری می‌کند. گلاب دارای مواد مغذی بسیار زیادی است که باعث تغذیه مو و جلوگیری از ایجاد شوره سر می‌شود. جالب آنجاست که گلاب یک نرم‌کننده طبیعی برای مو است که آن‌ها را ابریشمی می‌کند.

یکی از فواید گلاب برای مو از بین بردن عفونت پوست و مو است. اگر پوست سرتان دچار عفونت شده است، گلاب یک راه چاره برای درمان آن است؛ زیرا گلاب خاصیت ضدعفونی‌کنندگی دارد. همچنین یکی از فواید گلاب برای مو از بین بردن شوره سر است.

برای ازبین‌رفتن شوره فقط کافی است یک فنجان گلاب را بعد از شامپو زدن و حمام روی موهای خود ماساژ دهید. باورتان می‌شود با همین روش ساده، شوره سرتان از بین می‌رود. شوره سر یکی از عواملی است که مانع از داشتن موهای ابریشمی می‌شود؛ بنابراین بهتر است از گلاب استفاده کنید تا موهایتان ابریشمی شود.

برای درمان عفونت پوست سر نیز تنها کافی است مقدار برابری از گلاب و گلیسیرین را با هم ترکیب کنید بعد از آن به کمک پنبه یا پد ترکیب موردنظر را روی پوست سرتان قرار دهید، ۱۰ دقیقه ماساژ دهید، پس از ده دقیقه ۳۰ دقیقه زمان بدهید تا مواد روی سر باقی بمانند. سپس موهایتان را بشویید این کار را می‌توانید هفته‌ای یک تا دو بار برای ازبین‌رفتن عفونت سر انجام دهید.

بنابراین فواید گلاب برای مو بسیار زیاد است. گلاب یک ماده طبیعی بسیار مفید است که به دلیل داشتن مواد مغذی فولیکول‌های مو را تقویت کرده و باعث درخشان و براق شدن مو می‌شود. در حال حاضر برخی از ماسک‌های مویی که برای کنترل چربی و ابریشمی کردن موها به کار می‌روند حاوی گلاب هستند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.