رسانه اینترنتی فانیلی

فواید شگفت انگیز تفاله چای برای گیاهان

ریختن تفاله چای بر روی خاک گیاهان یکی از بهترین راه ها برای هیدراته نگه داشتن آنها و کوددهی به آنها است.

چای سیاه سرشار از تانیک اسید و نیتروژن است که به بارور کردن خاکی که گیاهان شما در آن رشد می کنند، کمک می کند. ریختن تفاله چای بر روی خاک گیاهان یکی از بهترین راه ها برای هیدراته نگه داشتن آنها و کوددهی به آنها است. چای آب، نیتروژن و منگنز خاک را تامین می کند؛ اما باید توجه داشت که وجود آلومینیوم و فلوراید در آن موجب می شود تا مقادیر زیاد آن رشد گیاه را مختل کند. در ادامه با معرفی فواید شگفت انگیز تفاله چای برای گیاهان با رسانه اینترنتی فانیلی همراه باشید.

1- دفع آفات

هم چای سیاه و هم چای سبز خاصیت ضدباکتریایی داشته و به عنوان یک آفت کش عمل می کنند. این تفاله های به ظاهر غیرقابل استفاده را می توانید به عنوان یک سلاح مخفی برای جلوگیری از هجوم حشرات مزاحم، عنکبوت ها و حلزون ها به گیاهان آپارتمانی و باغچه منزل خود به کار ببرید. با ریختن مقداری تفاله چای بر روی خاک و یا دفن کردن آنها درون خاک می توانید از جادوی این آفت کش طبیعی بهره مند شوید.

2- تغذیه خاک

می توانید از تفاله چای به عنوان کود طبیعی بهره ببرید. دفن کردن مقداری تفاله چای درون خاک گیاه میزان نیتروژن خاک را افزایش داده و به تعادل مواد غنی از کربن که ممکن است در خاک وجود داشته باشند، کمک می کند. اضافه کردن مقداری تفاله چای به خاک گیاه زهکشی خاک آن را نیز بهبود می بخشد. 

3- محافظت در برابر قارچ

اگر گیاه محبوب شما به عفونت قارچی مبتلا شده است، اصلا نگران نباشید. کافی است چای سیاه را دم کرده و آن را درون یک بطری اسپری بریزید و مقداری از آن را بر روی برگ و خاک گیاه اسپری کنید. بابونه و چای سیاه در درمان بیماری های قارچی گیاهان معجزه می کنند.

4- از بین بردن علف های هرز

از تلاش برای از بین بردن علف های هرز باغ خود خسته شده اید؟ می توانید با ریختن تفاله چای بر روی خاک گیاه به رشد گیاهان و جلوگیری از رشد علف های هرز کمک کنید.

5- تولید کمپوست

برگ های چای سیاه حالت اسیدی دارند و اسید تانیک موجود در آنها با تجزیه آب باران به آب شیرین، باعث کاهش PH و اسیدیته خاک می‌شوند. می توانید به کمک تفاله چای به راحتی یک کمپوست بسیار ملایم برای گیاهان خانگی تان تهیه کنید. توجه داشته باشید افزودن چای به صورت مستقیم و یا کمپوست بر روی همه گیاهان تاثیر مثبت ندارد. این کار تنها برای گیاهان دوستدار اسیدیته مانند آگلونما موثر است و برای گیاهان دوستدار خاک قلیایی یا خنثی مناسب نیست.

6- حفظ رطوبت خاک

برگ‌های چای توانایی خاک را در جذب و حفظ رطوبت افزایش می دهند. به همین دلیل است که بسیاری از باغبان‌های حرفه‌ای برگ‌های چای را در اطراف ریشه‌های گیاهان خود دفن می‌کنند. با این کار نیاز به آبیاری مکرر گیاهان نخواهید داشت.

7- تغذیه کرم های خاکی

کرم های خاکی فواید زیادی برای باغ شما دارند که از جمله آنها می توان به  شخم عمیق و موثر خاک، افزایش نفوذپذیری، بهبود تهویه و زهکشی و باروری خاک اشاره کرد. با ریختن مقداری تفاله چای بر روی خاک گیاه می توانید یک منبع غذایی مناسب برای این کارگران کوچک فراهم کنید.

8- دور کردن گربه ها

گربه ها نمی توانند بوی چای را تحمل کنند. برای جلوگیری از تخریب گیاهان باغ خود توسط این موجودات فضول می توانید از تفاله چای سیاه استفاده کنید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.