رسانه اینترنتی فانیلی

فروکش تب و تاب اپل ویژن پرو

هیچ شکی نیست که اپل ویژن پرو یک شاهکار خارق‌العاده در حوزه‌ی فناوری است، اما نمی‌توان نواقص آن را نیز نادیده گرفت. با مجله اینترنتی فانیلی

وزن سنگین، قیمت بالا و موارد استفاده به نسبت محدود، از جمله ایرادات مهم این محصول هستند. با وجود اینکه شمار زیادی از طرفداران اپل این هدست را خریداری کرده‌اند، به نظر می‌رسد تعداد قابل توجهی از آن‌ها محصول را مرجوع کرده‌اند.

سیاست بازگشت محصول اپل به مشتریان آمریکایی اجازه می دهد تا هر محصولی را ظرف ۱۴ روز از تاریخ دریافت برای بازپرداخت کامل یا تعویض بازگردانند. محصول باید در شرایط اولیه خود همراه با تمام قطعات، لوازم جانبی و بسته بندی موجود باشد. این سیاست حتی برای اپل ویژن پرو و لنزهای طبی زایس که متناسب با نسخه عینک طبی کاربر ساخته می‌شوند نیز صدق می‌کند.

این شرایط بازگشت به بسیاری از علاقه‌مندان، طرفداران و تولیدکنندگان محتوا اجازه داده است تا اپل ویژن پرو را خریداری کنند، آن را برای چند روز امتحان کنند تا آینده هدست های واقعیت ترکیبی را تجربه کنند و سپس برای بازپرداخت کامل محصول را بازگردانند.

در گزارش سایت Verge به مجموعه‌ای از شایع‌ترین شکایات مطرح شده در مورد این هدست اشاره کرده که از نگاه کاربران، مهم‌ترین مشکل مربوط به راحت نبودن استفاده از این هدست است. بسیاری از کاربران از سردرد و حالت تهوع (مشکل رایج در نسل اول دستگاه‌های واقعیت مجازی) شکایت کرده‌اند. علاوه بر این، وزن زیاد دستگاه و این واقعیت که بیشتر آن روی قسمت جلویی سر قرار می‌گیرد نیز به نظر می‌رسد از شکایات رایج باشد. برخی کاربران نیز خشکی و قرمزی چشم را گزارش داده‌اند که این هم مشکل رایجی در استفاده از هدست‌های واقعیت مجازی محسوب می‌شود.

علاوه بر راحتی، انتقاد دیگری که برای اپل ویژن پرو مطرح می‌شود، عدم تناسب کارایی با قیمت بسیار بالای آن است. در هر صورت با توجه به اینکه اپل ویژن پرو اولین نسل از هدست‌های واقعیت ترکیبی اپل محسوب می‌شود، وجود چنین مشکلاتی کاملا طبیعی است و باید ببینیم اپل طی سال‌های آینده چه رویکردی در پیش می‌گیرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.