رسانه اینترنتی فانیلی

غار طلسم ایلام؛ غاری که عامل بیماریست!

اگر روزی تصمیم گرفتید شجاعانه‌ترین و ترسناک‌ترین سفر ماجراجویانه‌تان را رقم بزنید، می توانید روی غار طلسم ایوان ایلام به عنوان یک مقصد خطرناک حساب باز کنید!

غار طلسم ایوان در استان ایلام یکی از مکان‌هایی است که همه چیز را برای شگفت‌زده شدن و وحشت کردن ماجرا‌جویان فراهم کرده است. غاری طلسم شده که به گفته ساکنان بومی، ارواح غار دوست ندارند آدم‌ها را در مقبره سنگی خود ببینند. با مجله اینترنتی فانیلی در این سفر رازآلود همراه باشید.

غار طلسم ایوان

غار طلسم در ضلع شرقی دهستان سراب ایوان در ارتفاعات درون دریژ و در بالای کوه مانشت، قرار دارد و به عنوان سکونتگاه درندگان کوهستان شناخته می‌شود!

گردشگرانی که تاکنون به غار رمزآلود و عجیب طلسم وارد شده‌اند، ترس و وحشت غیر قابل توصیفی آن‌ها را فرا گرفته است.

از ورودی تا انتهای غار طلسم ایوان، حدود ۳۰۰ متر مسافت است که ۱۰۰ متر اول آن به صورت فضای باز بوده و مابقی با سقفی چکنده پوشیده شده است.

در عمق ۱۰۰ متری غار یک سه راهی خواهید دید که یکی از دهلیزهای آن ۲۰ متر عمق دارد و از فاصله ۱۰ متری تنگ و صعب‌العبور می‌شود.

بعد از آن مجبورید با مشقت بیشتری غار را ادامه دهید، چرا که بخشی از این غار طبیعی ریزش کرده و مسیر را بسته است. شاید به همین دلیل باشد که حیوانات درنده منطقه، ترجیح داده‌اند در این غار سوت و کور پناه بگیرند و طعمه‌های شکارشده‌شان را در پستوهای آن ذخیره کنند. بخصوص که شرایط خاص منطقه و کوهستانی بودن آن کمک می‌کند تا لاشه‌ها مدت بیشتری سالم بمانند.

بیمار شدن در غار طلسم ایوان

یکی از شهروندان این منطقه گفته است: «این غار عجیب و سحر آمیز است. اکثر کسانی که وارد غار شده‌ بعد از مدتی متاسفانه بیمار می‌شوند. گذشتگان ما در خصوص این غار گفته‌اند که این غار طلسم شده است و هر کسی وارد آن شود بیمار می‌شود.»

وی افزود: «این غار مأمن انواع حیوانات مرموز مانند مار، جغد، خفاش و عقرب بوده و به محض ورود به آن هر وسیله روشنی بدون هیچ دلیلی خاموش می‌شود.»

غار طلسم ایوان، سکونت‌گاه درندگان کوهستان است

در ابتدای غار، خفاش‌ها همسفران کاوشگران هستند که اگر از قندیل‌های غار سر و ته نشده باشند، در حال پرواز در ارتفاعی نزدیک به صورت شما هستند.

سنگ‌های این غار، آهکی‌اند و قسمتی از کف آن خاکی و دیگر قسمت‌ها، سنگی‌اند. این غار آن قدر صعب‌العبور، خطرناک و ناامن است که کمتر گردشگری تصمیم می‌گیرد به آن سفر کند، مگر آنکه قصد داشته باشد درندگان وحشی کوهستان را از نزدیک ملاقات کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.