رسانه اینترنتی فانیلی

طولانی ترین خیابان جهان؛ خیابان یانگ

طولانی‌ترین خیابان دنیا، خیابانی که ایالات متحده امریکا را به کانادا وصل می‌کند!

کلنگ ساخت طولانی ترین خیابان دنیا، پیونددهنده نیم‌کره شمالی قاره امریکا، دو قرن پیش در شهری که امروزه با نام تورنتو می‌شناسیم، زده شد. همراه مجله اینترنتی فانیلی، گشت و گذاری در طولانی‌ترین خیابان جهان داشته باشید.

طولانی ترین خیابان دنیا چگونه به وجود آمد؟

در سال 1793 درگیری‌های نظامی بین امپراتوری فرانسه و بریتانیا موجب شد که جاده‌ای برای حمل‌ونقل به‌خصوص حمل‌ونقل سلاح و ادوات مهم جنگی در مکان شهر تورنتوی امروزی ساخته شود. این جاده تا سال 1812 همچنان نقش راهبردی و مهمی در انتقال سلاح و مهمات جنگی ایفا می‌کرد؛ چراکه اصلی‌ترین شاهراهی بود که موجب اتصال ایالات متحده امریکا به کانادا می‌شد.

سال‌ها پس از پایان درگیری‌های بریتانیا و فرانسه این خیابان همچنان به‌عنوان یک شاهراه مهم تنها راه ارتباطی امریکا و کانادا بود. همین عامل باعث شد که هرسال به دلایل مختلف به طول آن اضافه شود تا جایی که طول آن به پنجاه و شش کیلومتر رسید و نام آن به‌عنوان طولانی ترین خیابان دنیا در کتاب رکوردهای گینس ثبت شد.

طولانی ترین خیابان دنیا با نام خیابان یانگ، در استان اونتاریوی کانادا، اصلی‌ترین و مهم‌ترین خیابان شهر تورنتو است. این خیابان از ساحل دریاچه اونتاریو شروع می‌شود و تا تاندربی ادامه می‌یابد. یادبود محل شروع ساخت‌وساز آن برای بازدید گردشگران کنجکاو مشخص شده است. جالب است بدانید که به دلیل ادغام خیابان یانگ با بقیه بزرگراه ۱۱ اونتاریو در بعضی از منابع طول این خیابان را 1896 کیلومتر ذکر کرده‌اند.

چرا باید خیابان یانگ را دید؟

مهم‌ترین مراکز تجاری، اقتصادی، تفریحی و حتی گردشگری تورنتو همگی در امتداد طولانی ترین خیابان دنیا واقع شده‌اند. خیابان یانگ روزهای پر از غم و شادی و جنگ‌وصلح و اتفاقات بسیاری را نظاره‌گر بوده است. کلنگ اولین خط متروی کانادا نیز در این خیابان زده شد. بعضی از گردشگران خیابان یانگ را سرزنده‌ترین، شلوغ‌ترین و پرهیاهوترین خیابان در تمامی کانادا توصیف کرده‌اند.

از جمله اماکن مهم و معروفی که در این خیابان وجود دارند می‌توان به سینما AMC یکی از قدیمی‌ترین خانه‌های سینمای جهان، بزرگ‌ترین مرکز فروش کتاب در جهان واقع در شمال و غرب دونداس تورنتو، بازار معروف و زیبای سنت لورنس یکی از قدیمی‌ترین مراکز تولید مواد غذایی، ایستگاه یونیون قدیمی‌ترین ایستگاه قطار تورنتو و همان‌طور که بالاتر گفتیم اولین خط متروی شهر تورنتو و کشور کانادا همگی در طولانی ترین خیابان دنیا یعنی خیابان یانگ واقع شده‌اند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.