شیرفروش
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

رمان شیرفروش چهارمین اثر داستانی آنه برنز رمانی خواندنی و غافلگیر کننده درباره‌ی اسم، هویت، عشق، معنای زندگی و مسئولیت است.
آنه برنز با نوشتن شیرفروش موفق به دریافت جایزه من بوکر سال ۲۰۱۸ شده است. شیرفروش با ترجمه‌ی سونیا سینگ اکنون در اختیار شما است.

شیرفروش داستان عجیب و زیبایی است که در فضای کشور ایرلند اتفاق می‌افتد. هرچند تا پایان کتاب اسمی از شخصیت‌ها و یا شهری که ماجرای شیرفروش در آن رخ می‌دهد، برده نمی‌شود. داستان در شهری در ایرلند شمالی و در زمان درگیری‌های این کشور می‌گذرد. دختری کم سن و سال که ما او را با نام خواهر وسطی می‌شناسیم، عادت عجیبی دارد. او همیشه در حال مطالعه و کتاب خواندن است. اما فضای محل زندگی آن‌ها طوری است که اگر با یک بمب در خیابان قدم بزنی، طبیعی‌تر است تا اینه کتاب در دست داشته باشی. بهرحال او با مردی مرموز و چهل ساله وارد رابطه‌ای می‌شود. به زودی معلوم می‌شود مرد شیادی است که به تمام دختران جوان علاقه دارد. او یکی از مهم‌ترین و معروف‌ترین افراد شبه‌نظامی منطقه است.
یکی از زیبایی‌های داستان شیرفروش اینجا است که آنه برنز قصد ندارد چالش‌های خسته‌کننده‌ قوم‌وقبیله‌ای آن دوره تاریک ایرلند شمالی را برایمان به‌تصویر بکشد، بلکه می‎خواهد به قلمرویی جالب‌تر بپردازد؛ به‌دنبال پاسخ برای پرسش‌های اساسی‌تر زندگی درمورد هویت، عشق، روشنفکری و شادمانی بگردد و برای دختری در آستانه بزرگسالی از معنای زندگی سخن بگوید.
آنه برنز این‌جا ما را نه درگیر یک بازی تاریخی، بلکه درگیر یک بازی پیچیدهٔ روحی و اجتماعی می‌کند.

قسمتی از کتاب شیرفروش

نمی‏دانستم او شیرفروش کجاست، ولی شیرفروش ما نبود. فکر نمی‎کنم شیرفروش هیچ جای دیگری هم بود. سفارش های شیر را قبول نمی‎کرد و هیچ چیز شیری ای درمورد او وجود نداشت، درعین حال حتی کامیون حمل شیر هم نداشت. به جایش سوار ماشین های دیگر می‎شد؛ ماشین های مختلف؛ ماشین های پرزرق وبرق، اگرچه خودش اصلا پرزرق وبرق نبود. باوجود همه این موارد، من فقط وقتی متوجه او و ماشین هایش شدم که جلوی من سوار یکی از همین ماشین ها ‎شد؛ یک ون کوچک، سفید و توصیف ناشدنی-گهگاه پشت همین ون هم ظاهر می‎شد.

هر هفته، شنبه ها با هفته نامه اینترنتی فانیلی همراه باشید!

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تازه ترین ها

کافه حوض کاشی
آدرس

خیابان کریمخان زند، خیابان ایرانشهر، خیابان بهشهر، پلاک ۹

تماس با ما

تلفن: ۰۲۱۸۸۴۹۱۵۶۰ – ۰۲۱۸۸۴۹۱۳۸۹

ساعت فعالیت ما

روزهای عادی: ۸ صبح تا ۱۱ شب

روزهای جمعه و تعطیلات رسمی: ۸ صبح تا ۱۱ شب

شنبه 08:00 23:00
یکشنبه 08:00 23:00
دوشنبه 08:00 23:00
سه شنبه 08:00 23:00
چهارشنبه 08:00 23:00
پنج شنبه 08:00 23:00
جمعه 08:00 23:00

در حال حاضر کافه حوض کاشی باز است.