رسانه اینترنتی فانیلی

شهر های معروف و توریستی در فرانسه

حتما شعار معروف و جالب فرانسوی ها درباره ی شهر کن در فرانسه را شنیده اید. "زندگی یک جشنواره است"

حتما شعار معروف و جالب فرانسوی ها درباره ی شهر کن در فرانسه را شنیده اید. “زندگی یک جشنواره است” این شعار مشهور در واقع بخشی از استایل زندگی مردم در شهر کن است. کن شهری در فرانسه است که در همه جای دنیا آنرا با جشنواره های پر شور و پر آوازه اش می شناسند. که مهم ترینش نیز “جشنواره فیلم کن” می باشند. کمتر کسی را می توان یافت که با شکوه و عظمت و خصوصا اعتبار این جشنواره ی بین المللی فرانسه در کن آشنا نباشد. اما نباید نقش جاذبه های طبیعی و سواحل زیبای کن را نیز در اهمیت و زیبایی این شهر نادیده گرفت.

لیون، شهر هزار مزه اروپا یا پایتخت آشپزی
لیون با قدمتی دو هزار ساله یکی از شهرهای تاریخی و ارزشمند فرانسه محسوب می شود. لیون به دلیل در بر داشتن جاذبه های تفریحی و تاریخی و آشپزی معروفش همه ساله رتبه ای بالا در جذب توریست را به خودش اختصاص می دهد.

تولوز، شهر سرخ
تولوز یکی از شهرهای پر جمعیت و از فعال ترین شهرهای دانشجویی فرانسـه می باشد. شهری که توانسته هم جاذبه های تاریخی و هم صنایع فناوری و علمی ارزشمندی را در خود جای دهد. میدان کپیتول، موزه طبیعت، کلیسای بزرگ سنت سرنن، موزه هوا فضا، باغ گیاهان تولوز، رود گارنون، پل سنت پیر را می توان از جمله مکان های جذاب و دیدنی تولوز دانست.

مون پولیه، شهر آفتاب های درخشان
مونوپلیه یکی از خوش آب و هواترین و توریستی ترین شهرهای فرانسـه می باشد. از محبوب ترین مناطق گردشگری مونوپلیه می توان به موزه فابر، میدان کمدی، کلیسای جامع سم پیر، باغ وحش مون پلیه، کاخ فلوژگ و .. اشاره کرد . در سفر به کشور فرانسه از بازدید این شهر خوش آب و هوا غافل نمانید.

ورسای، شهر کاخ های فرانسه
ورسای یکی از شهرهای فرانسـه می باشد که بخاطر کاخ های مشهور ورسای با این نام شهرتی جهانی یافته است. ورسای بیش از یک قرن پایتخت پادشاهی فرانسه بوده است و هم اکنون نیز آن را به عنوان پایتخت امور قضایی و اداری فرانسه می شناسند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.