رسانه اینترنتی فانیلی

ساخت ضد آفتاب طبیعی در خانه!

اشعه‌های UVA و UVB اشعه‌های مضر خورشید هستند که به پوست آسیب می‌رسانند. به همین دلیل است که متخصصین پوست توصیه می‌کنند حتی در زمستان هم از ضدآفتاب استفاده کنیم.

ساختن ضدآفتاب طبیعی به شما کمک می‌کند همیشه و همه‌جا بتوانید از پوست خود محافظت کنید. در بازار رنگارنگ لوازم آرایشی و بهداشتی کرم‌های ضد آفتاب مختلف با درجه‌های SPF متفاوت وجود دارد که به راحتی می‌توانید آن‌ها را تهیه کنید. اما اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که علاقه‌ای به مصرف مواد شیمیایی برای مراقبت از پوست ندارید، بهتر است خودتان دست به کار شده و در خانه یک ضدآفتاب طبیعی بسازید. همراه مجله اینترنتی فانیلی باشید.

ضدآفتاب، SPF و محافظت از پوست

اگر پوست شما به صورت عادی پس از ۱۰ دقیقه قرار گرفتن در معرض نور خورشید می‌سوزد، یک ضدآفتاب با SPF 15این زمان را ۱۵ برابر کرده و به حدود ۱۵۰ دقیقه می‌رساند. البته این عدد تقریبی است و با توجه به شدت تابش نور خورشید و نوع پوست شما کمی تغییر می‌کند. SPF در واقع معیاری برای مدت زمان محافظت ضدآفتاب از پوست در برابر اشعه‌های مضر UVA و UVB است.

اما نباید به واسطه‌ی استفاده از ضدآفتاب با SPF بالا، مدت خیلی طولانی زیر نور مستقیم خورشید قرار بگیرید. بهترین روش مصرف ضدآفتاب پوشش دادن پوست با مقدار ۲ میلی‌گرم بر هر سانتی‌متر مربع است و باید هر ۲ ساعت آن را تجدید کنید.

مزایای مصرف ضدآفتاب طبیعی

ساختن ضدآفتاب طبیعی و استفده از آن، علاوه بر محافظت از پوست در برابر UVA و UVB خاصیت SPF هم دارد و می‌توانید با مصرف آن به راحتی مدت طولانی زیر نور آفتاب قرار بگیرید. این کرم بسیار ماندگار است و می‌توانید آن را به مدت ۳ ماه نگه داشته و به صورت منظم استفاده کنید. برای تهیه‌ ضدآفتاب طبیعی بهتر است به دنبال مواد تازه و سالم بگردید.

در زمان خرید روغن‌ها حتما از فروشنده بخواهید که جدیدترین روغن را به شما بدهد چون روغن قدیمی عطر خود را از دست داده و حتی ممکن است رنگ آن هم عوض شده باشد.

مواد لازم

  • روغن آووکادو یا بادام یا زیتون: یک دوم فنجان
  • کره‌ کاکائو: یک چهارم فنجان
  • موم طبیعی و تازه‌ زنبور عسل: یک چهارم فنجان
  • روغن نارگیل: یک چهارم فنجان
  • اکسید روی غیر نانو: یک چهارم فنجان
  • روغن معطر گیاه مورد علاقه: ۱۵ قطره
  • شیشه با دهانه‌ گشاد برای نگهداری از مواد: یک عدد

طرز تهیه‌ ضد آفتاب طبیعی

برای ساختن ضدآفتاب طبیعی باید روغن آووکادو، بادام یا زیتون را با کره‌ کاکائو، موم طبیعی و روغن نارگیل در یک کاسه ریخته و روی آب در حال جوش یا بخار آب جوش قرار دهید تا ذوب شوند. وقتی همه‌ مواد ذوب و با هم مخلوط شدند، کاسه را روی میز قرار دهید و اجازه دهید کمی خنک شود. سپس اکسید روی و روغن معطر را به مواد اضافه کرده و خوب هم بزنید. کرم ضد آفتاب شما آماده است. آن را در شیشه بریزید و در محلی خنک مثل یخچال نگه دارید.

اگر قرار است این کرم را با خود به محیط بیرون از خانه، مثل استخر، ببرید بهتر است کمی از آن را در ظرف کوچک پلاستیکی ریخته و همراه با خود ببرید.

برای نگهداری طولانی مدت از این کرم هرگز به سراغ ظرف پلاستیکی نروید چون روغن‌های استفاده شده در کرم به مرور زمان می‌توانند پلاستیک را تجزیه کرده و مواد مضر آن را به کرم اضافه کنند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم مواد را در ظرف شیشه‌ای بریزید و فقط به میزان مورد نیاز در یک ظرف پلاستیکی کوچک با خود همراه داشته باشید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

بیشتر بخوانید

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.

طنز و سرگرمی

فرهنگی هنری

پیشنهاد ویژه

ورزشی

کسب و کار

خرید خوب

رویدادها