رسانه اینترنتی فانیلی

زیباترین مکان های توریستی بوشهر در زمستان

سواحلی با آب‌های زلال و نیلگون، چشم‌اندازهای بی‌نظیر پهنه دریا و مناظر شگفت‌انگیز طلوع و غروب خورشید جنوب را تنها در بوشهر به زیباترین شکل ممکن می‌توانید ببینید. بوشهر یکی از زیباترین استان‌های جنوب کشور است که با داشتن جاذبه‌های فراوان و فرهنگ غنی، یکی از بهترین مقاصد گردشگری ایران محسوب می‌شود.

جاهای دیدنی بوشهر در زمستان از گنبد نمکی جاشک تا گورستان صخره‌ای سیراف هر کدام به‌ نوعی جزو خاص‌ترین و منحصربه‌فردترین جاذبه‌های ایران هستند. اگر قصد دارید یک سفر زمستانی هیجان‌انگیز و لذت‌بخش داشته باشید با رسانه اینترنتی فانیلی در این مقاله همراه باشید.

بوشهر کجاست؟

بوشهر یکی از استان‌های جنوبی ایران است که درست در کرانه خلیج‌فارس واقع شده و هفدهمین استان بزرگ کشور از نظر مساحت محسوب می‌شود. مرکز این استان بزرگ شهر بندری بوشهر است. در این استان 22 جزیره و شبه‌جزیره وجود دارد که هر کدام به‌نوعی جزو خاص‌ترین جزایر ایران محسوب می‌شوند. جاذبه‌های گردشگری این استان در میان جاذبه‌های جنوب کشور مانند جاهای دیدنی هرمزگان بیشترین محبوبیت را دارد.

جاهای دیدنی بوشهر در زمستان

بوشهر مملو از جاذبه‌هایی است که به‌واسطه هزاران سال تاریخ و فرهنگ غنی ساخته شده‌اند. در هر گوشه‌ای از این استان زیبای جنوبی می‌توانید چیزهایی را ببینید که از هر حیث خاص و منحصربه‌فرد هستند.

گنبد نمکی جاشک یکی از جاذبه های طبیعی بوشهر

گنبد نمکی دشتی یا گنبد نمکی جاشک یکی از عجیب‌ترین جاهای دیدنی بوشهر در زمستان است که یکی از بزرگ‌ترین، فعال‌ترین و زیباترین گنبدهای نمکی ایران محسوب می‌شود. این کوه نمکی اعجاب‌انگیز در حدفاصل دو شهرستان دشتی و دیر واقع شده‌ است و با دیدن آن کاملا حس می‌کنید که وارد دنیای دیگری شده‌اید و روی زمین نیستید! ارتفاع قله این کوه 1350 متر است.

بندر باستانی سیراف از جاهای دیدنی بوشهر در زمستان

بدون شک یکی از عجیب‌ترین و شگفت‌انگیزترین بنادر باستانی ایران با گنجینه‌های فراوان، بندر سیراف است. در این بندر گورستان صخره‌ای، قلعه شیخ جبار تصوری، گور سیبویه، موزه وایت هاوس، سیستم آب‌رسانی ساسانی و موزه باستان‌شناسی منطقه همگی جزو جاذبه‌هایی هستند که در این بندر قرار گرفته‌اند. گورستان صخره‌ای این بندر با شکل عجیب و ترسناک خود، گواهی بر قدمت بالای سکونت بشر در این منطقه است.

گورستان شغاب یکی از عجیب ترین جاهای دیدنی بوشهر

گورستان‌های باستانی هر کدام به‌نوعی جوز عجیب‌ترین جاذبه‌های بوشهر محسوب می‌شوند. گورستان شغاب نیز با ویژگی‌های خاص جزو جاهای دیدنی بوشهر در زمستان به شمار می‌رود که میزبان خمره‌هایی از اسکلت مردگان، قبور دستکند و قبرهای خشگه‌چین است و قدمت آن به دوره ایلامیان برمی‌گردد.

آب انبار قوام یکی از جاهای دیدنی بوشـهر در زمستان

یکی از جالب‌ترین جاذبه‌های این استان آب انبار قوام است که شاید قدمت بالایی نداشته باشد و سن آن به دوره قاجار برگردد؛ اما بدون شک یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌های بوشـهر محسوب می‌شود. هرچند با گذشت زمان این آب انبار کاربرد خود را از دست داده و حالا به یک رستوران در غرب شهر بوشـهر تبدیل شده؛ اما هنوز هم می‌توان زیبایی و ظرافت معماری دوره قاجار را در ظاهر آن دید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

بیشتر بخوانید

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.

طنز و سرگرمی

فرهنگی هنری

پیشنهاد ویژه

ورزشی

کسب و کار

خرید خوب

رویدادها