ریلز اینستاگرام
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

اینستاگرام به دنبال استقبال کاربران از قابلیت «ریلز» و به منظور رقابت با «تیک تاک»، ریلز را با قابلیت‌های جدید از جمله افزایش مدت زمان ضبط کلیپ، افزایش زمان تایمر و امکان حذف و کوتاه کردن کلیپ‌ها به روز رسانی کرد.

چند ماه قبل اینستاگرام در رقابت با تیک تاک، قابلیت جدیدی به پلتفرم خود با نام «اینستاگرام ریلز» (Reels) اضافه کرد. در آن مقطع زمانی، تنها کاربران برخی کشورها با کمک این قابلیت می‌توانستند ویدیوهای کوتاه 15 ثانیه‌ای را ضبط و به اشتراک بگذارند.

در به روز رسانی جدید ریز اینستاگرام کاربران می‌توانند ویدیوهای 30 ثانیه‌ای ضبط کنند. در واقع 15 ثانیه به مدت زمان ضبط در نسخه قبلی اضافه شده است. از دیگر ویژگی‌های نسخه جدید می‌توان به افزایش زمان تایمر از 3 به 10 ثانیه و همچنین امکان حذف و کوتاه کردن کلیپ‌ها اشاره کرد.

همان طور که گفته شد ریلز پیش از آنکه به صورت جهانی منتشر شود، تنها در دسترس کاربران برخی کشورها از جمله هند، برزیل، فرانسه و آلمان قرار گرفت تا ابتدا نسخه اولیه آن بررسی شود و سپس نسخه گلوبال منتشر شود. به نظر می‌رسد به زودی سایر کاربران کشورهای دیگر نیز بتوانند از ریلز استفاده کنند.

به نظر می‌رسد این شرکت قصد دارد ابزارهای ادیت ویدیو را نیز به ریلز اضافه کند تا کاربران بتوانند از امکانات بیشتری نیز برخوردار باشند. در نسخه به روز رسانی شده، امکان کوتاه کردن یا حذف هر کلیپ نیز وجود دارد.

کاربران برای استفاده از این ویژگی کافی است گزینه دوربین را در اپلیکیشن اینستاگرام را انتخاب کرده و روی گزینه «Reels» در قسمت پایین صفحه ضربه بزنند. امکان اضافه کردن موسیقی به ویدیوها، یا کاهش و افزایش سرعت نمایش کلیپ‌های کوتاه نیز وجود دارد.

اینستاگرام اخیرا توجه زیادی به ریلز نشان می‌دهد و حتی در مدت اخیر تغییراتی در رابط کاربری آن نیز ایجاد کرده است. شاید یکی از دغدغه‌های این شرکت، ارائه ابزارها و امکاناتی است که ریلز بتواند در رقابت از تیک تاک پیشی بگیرد.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تازه ترین ها

کافه حوض کاشی
آدرس

خیابان کریمخان زند، خیابان ایرانشهر، خیابان بهشهر، پلاک ۹

تماس با ما

تلفن: ۰۲۱۸۸۴۹۱۵۶۰ – ۰۲۱۸۸۴۹۱۳۸۹

ساعت فعالیت ما

روزهای عادی: ۸ صبح تا ۱۱ شب

روزهای جمعه و تعطیلات رسمی: ۸ صبح تا ۱۱ شب

شنبه 08:00 23:00
یکشنبه 08:00 23:00
دوشنبه 08:00 23:00
سه شنبه 08:00 23:00
چهارشنبه 08:00 23:00
پنج شنبه 08:00 23:00
جمعه 08:00 23:00

در حال حاضر کافه حوض کاشی باز است.