رود روتشیلد

رود روتشیلد ، میلیاردر بریتانیایی در دهه ۲۰ میلادی، بقدری ثروتمند بود که در برخی موارد به دولت بریتانیا وام داده بود. او از بزرگترین ثروتمندان یهودی در انگلستان بود. وی یک روز وارد گاوصندوق امن و غیرقابل نفوذ خود شد و درب گاوصندوق از روی سهل انگاری خود به روی او بسته شد.

او هرچه صدا کرد هیچ کس صدایش را نشنید، غیبت چند روزه او هم عادی بود و در آخر در کنار طلا و پول های خود از گرسنگی جان سپرد، می گویند او با بریدن انگشت خود، با خون خودش روی دیوار نوشته بود:

ثروتمند ترین مرد جهان از گرسنگی در کنار پول هایش می‌میرد.

پس از مرگ رود روتشیلد تحولی در ساخت گاوصندوق ها هم ایجاد شد. صندوق های ساخته شده به انواع سیستم های پیشرفته روز دنیا مجهز شدند. گاوصندوق های پیشرفته و مجهز امروزی را غالبا به نام گاوصندوق الکترونیک می شناسند.

اگر رود روتشیلد یک گاوصندوق الکترونیکی داشت چه بسا عمر بیشتری هم می داشت. گاوصندوق های بزرگ مشابه نمونه این میلیاردر معروف بریتانیایی امروزه به شکل خزانه ساخته می شود. این خزانه ها عمدتا در بانک ها و مراکز خاص و عموما تحت نظارت دولت ساخته می شود.

هر هفته شنبه ها، دانستنی های جالب را در هفته نامه فانیلی بخوانید!

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در google
Google+

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/fanilyir/public_html/wp-content/plugins/mobile_footer_menu/front.php on line 43

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/fanilyir/public_html/wp-content/plugins/mobile_footer_menu/front.php on line 45