رسانه اینترنتی فانیلی

رفع بوی بد کفش با چیز هایی که انتظارش را ندارید!

اگرشما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که راه‌های زیادی را برای از بین بردن بوی بد کفش‌هایتان امتحان کرده اما به نتیجه نرسیده‌اید، این مطلب را از دست ندهید.

بو گرفتن کفش یکی از معضلاتی است که بسیاری از ما با آن مواجه هستیم و معمولا روش‌های مختلفی برای حل این مشکل را امتحان کرده‌ایم؛ گاهی به فکر تعویض کفش‌هایمان‌ افتادیم؛ به همین منظور در این مطلب از رسانه اینترنتی فانیلی تصمیم گرفتیم روش خانگی و موثر برای رفع بوی بد کفش را به شما آموزش دهیم تا با استفاده از آن، همیشه قدم‌هایی خوش بو داشته باشید.

رفع بوی بد کفش با جوش شیرین

برای از بین بردن بوی بد کفش، همیشه نیاز نیست که راه‌های پرهزینه را امتحان کنید تا به نتیجه برسید؛ گاهی با چند ماده خانگی و در دسترس نیز می‌توان از شر این مشکل خلاص شد؛ در ادامه چند راهکار ساده و خانگی را به شمکا معرفی می‌کنیم که با استفاده از آن می‌توانید بوی بد در کفش با هر جنس پارچه‌ای را از بین ببرید.

رفع بوی بد کفش با جوش شیرین

همه ما می‌دانیم که جوش‌شیرین در خانه‌داری کاربردهای بسیاری دارد؛ یکی از مهم‌‌ترین مزایای جوش‌شیرین، رفع بوی بد پا و کفش است؛ برای استفاده از این ترکیب تنها کافی است درون هر کفش‌ها را با استفاده از یک قاشق جوش‌شیرین به خوبی بپوشانید؛ سپس کفش‌ها را به جلو و عقب تکان دهید تا تمام سطح کفش با جوش شیرین پوشیده شود.

معمولا بوی کفش بعد از گذشت 3 الی 4 ساعت از بین می‌رود؛ اما برای اینکه نتیجه بهتری به دست آورید، لازم است که جوش شیرین به مدت 24 ساعت درون کفش باقی بماند؛ در طول این مدت جوش شیرین هر بوی بدی را جذب خواهد کرد. هم‌چنین ممکن است که باکتری‌های ایجاد کننده بوی بد را نیز از بین ببرد.

رفع بوی بد کفش با نمک

اگر در خانه جوش‌شیرین ندارید، برای رهایی از بوی بد کفش می‌توانید از مقداری نمک استفاده کنید؛ در این روش نمک می‌تواند رطوبت موجود در کفش را از بین برده و باعث نابودی باکتری‌های کفش شود؛ برای استفاده از این روش می‌توانید از نمک معمولی و یا نمک دریا استفاده کنید؛ اما به خاطر داشته باشید که نمک دریا رطوبت بیشتری را به خود جذب می‌کند.

در این روش می‌توانید برای جلوگیری از خراش پا هنگام برخود با نمک، از یک جفت جوراب کهنه استفاده کرده و درون آن را با نمک پر کنید؛ سپس جوراب‌ها را به مدت 24 ساعت درون کـفش قرار دهید تا بـوی بد کفـش از بین برود.

رفع بوی بد کفـش با سیب زمینی

اگر نمی‌دانید که برای رفع بـوی بد کـفش چه باید کرد؟ لازم به ذکر است که استفاده از سیب‌زمینی می‌تواند بسیار موثر باشد؛ چرا که سیب زمینی خاصیت ضد دارد و می‌تواند بـوی بد را به راحتی از بین ببرد؛ در نتیجه می‌توان گفت بهترین راهکار برای رفع بوی بد کفـش کتانی و چرم، سیب‌زمینی است؛ برای استفاده از این روش کافی است یک عدد سیب زمینی را شسته و به دو نیم تقسیبم کنید؛ سپس به مدت 24 ساعت هر کدام از آن‌‎ها را درون کـفش قرار داده تا بـوی بد آن از بین برود؛ لازم به ذکر است که هر کدام از این راهکارها موقت بوده و برای جلوگیری از ایجاد بـوی بد، لازم است که هر چند وقت یکبار آن را تکرار کنید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.