رافلسیا
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

رافلسیا یک گونه از گیاهان گلدار است که بیش از ۱۶ نمونه شناخته شده آن وجود دارد. یکی از زیباترین نمونه های این گیاه، رافلسیا آرنولدی است که به عنوان بزرگترین گل جهان شناخته شده است و به صورت انفرادی و تک گل رشد می‌کند. این گل تا قطر حدود ۳ فوت یعنی حدودا ۹۰ سانتی متر رشد می‌کند و وزن آن نیز به ۱۱ تا ۱۵ کیلوگرم می رسد می رسد.

این گیاه بوی بسیار بد و متعفنی همچون گوشت پوسیده شده و از بین رفته از خود ساطع می‌کند و به همین دلیل به گل جسد معروف شده است. با این که اطراف بیشتر گل ها، زنبورهای عسل می گردند اما گل رافلسیا در جذب مگس ها خوب عمل می کند و تقریبا درون حفره بزرگی که در مرکز خود دارد، از مگس های فراوانی پذیرایی می کنند.

رافلسیا معمولا بین رنگ های قهوه ای تا قرمز دیده می شود. این گیاه فاقد هرگونه برگ قابل مشاهده، ساقه و یا حتی ریشه، در عین حال هنوز هم یک گیاه عروقی در نظر گرفته شده است. داخل گل پرچم های بزرگ و گوشتی مانندی وجود دارد که بسیار بزرگ است.

گل‌های رافلسیا تنها در اندونزی و مالزی، به ویژه بدر ایالت شرقی مالزی صباح و ساراواک یافت شده است. همه گونه‌های شناخته شده رافلسیا در معرض خطر انقراض هستند و به شدت نگهداری می‌شوند.

هر هفته، شنبه ها منتظر داستنتی های جدید در فانیلی باشید!

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تازه ترین ها

کافه حوض کاشی
آدرس

خیابان کریمخان زند، خیابان ایرانشهر، خیابان بهشهر، پلاک ۹

تماس با ما

تلفن: ۰۲۱۸۸۴۹۱۵۶۰ – ۰۲۱۸۸۴۹۱۳۸۹

ساعت فعالیت ما

روزهای عادی: ۸ صبح تا ۱۱ شب

روزهای جمعه و تعطیلات رسمی: ۸ صبح تا ۱۱ شب

شنبه 08:00 23:00
یکشنبه 08:00 23:00
دوشنبه 08:00 23:00
سه شنبه 08:00 23:00
چهارشنبه 08:00 23:00
پنج شنبه 08:00 23:00
جمعه 08:00 23:00

در حال حاضر کافه حوض کاشی باز است.