رسانه اینترنتی فانیلی

در این روستای عجیب ایران، همه بچه‌ها دوقلو هستند!

روستای شهرآباد یکی از عجیب‌ترین روستاهای ایران است که به شکل عجیبی دوقلو زایی در آن به یک اتفاق رایج تبدیل شده است. از جمعیت 240 نفری این روستا حدود 40 نفرشان دوقلو هستند!

ایران روستاهای عجیب‌وغریب بسیاری دارد، مانند روستای نابینایان؛ اما روستای دوقلوها داستان جذاب دیگری دارد. اینجا روستایی است که در آن همه خانواده‌ها دست یکم یک جفت دوقلو در خانه خود دارند! همراه مجله اینترنتی فانیلی سفری به این روستای شگفت‌انگیز داشته باشید.

روستای دوقلوها حقیقت دارد؟!

بله! در حقیقت روستای معروف دوقلوها روستایی به نام شهرآباد در یزد است که میزان دوقلو زایی در آن بسیار بالاست! دوقلو زایی فرایندی است که تقریبا 3 درصد زایمان‌ها را شامل می‌شود! یعنی از هر 42 تولد یک مورد دوقلو زایی اتفاق می‌افتد! درحالی‌که در این روستا، 16 درصد کل جمعیت آن را دوقلوها تشکیل داده‌اند!

چرا دوقلو زایی در شهرآباد بالاست؟

نظیر این روستا شهری نیز در برزیل وجود دارد که تقریبا می‌توان گفت اکثر ساکنین آن دوقلو هستند؛ اما این اتفاق عجیب در شهر کاندیداگوری به علت انجام آزمایش‌ها عجیب بر روی زنان باردار این روستا رخ داده است؛ درحالی‌که دوقلو زایی در روستای دوقلوها در ایران یک اتفاق کاملا طبیعی است. پس دلیل این اتفاق نادر چیست؟

ازدواج فامیل در روستای دوقلوهای یزد زیاد است!

یکی از دلایل دوقلو زایی بالا در این روستا، میزان بالای آمار ازدواج‌های فامیلی است. همین باعث شده که ژن دوقلو زایی در شهرآباد نسل به نسل منتقل شود و تقریبا همه مادران این ژن را داشته باشند! از طرف دیگر چون در سال‌های اخیر میزان استفاده از روش‌های درمانی آی وی اف افزایش پیدا کرده، میزان دوقلو زایی نه‌تنها در این روستا؛ بلکه در کل جهان نیز بیشتر شده است.

دوقلوها در این روستای چگونه هستند؟

دوقـلوهای روستای دوقـلوها، همگی همسان هستند و تشخیص دادن آن‌ها از یکدیگر کار دشواری است. این بچه‌ها چنان به یکدیگر وابسته‌اند که وقتی یک قل‌شان نباشد، قل دیگر شروع به بی‌تابی می‌کند و حتی بدون او شب‌ها خوابش نمی‌برد. جالب است بدانید که در شهرآباد تنها یک دبستان وجود دارد به نام دبستان شهید رحیم محمد زاده که 24 دانش‌آموز دارد. به گفته مدیر این مدرسه، نیمی از دانش‎‌‌آموزان این دبستان دوقلو هستند!

روستای دوقـلوها در کدام استان است؟

روستای دوقـلوها در استان یزد واقع شده و نام اصلی آن شهرآباد است. این روستا از توابع ابرکوه یزد است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.