رسانه اینترنتی فانیلی

دریاچه الیمالات، نگین شگفت انگیز مازندران

مازندران سرزمین دریاچه‌ها و آبشارهای زلال ایران است. در این استان دریاچه‌های زیبایی وجود دارد که یکی از آن‌ها دریاچه الیمالات است. این دریاچه با طبیعت بکر و منحصربه‌فرد خود چنان شما را مبهوت خواهد که هیچ‌گاه آن را فراموش نخواهید کرد.

چقدر با جاهای دیدنی مازندران آشنا هستید؟ تابه‌حال نام دریاچه الیمالات را شنیده‌اید؟ این دریاچه یکی از زیباترین و خاص‌ترین دریاچه‌های ایران است. اگر دلتان تجربه‌ای وصف‌نشدنی در یکی از آرامش‌بخش‌ترین دریاچه‌های ایران می‌خواهد، با فانیلی همراه باشید.

دریاچه الیمالات کجاست؟

شهر نور یکی از شهرهای بسیار زیبای مازندران است که دارای چندین آبشار خاص و دریاچه عجیب و استثنایی است. در مسیر شهر نور به شهر چمستان، درست در دل جنگل‌های حاشیه دریای خزر، روستایی وجود دارد به نام کارگرکلا که فاصله چندانی با دریاچه الیمالات نور ندارد.

سوئت دریاچه الیمالات

دلتان می‌خواهد در ویلاهای روستایی اجاره‌ای اقامت داشته باشید یا سوئیت‌های لوکسی که هزینه آن‌ها زیاد است؟ فرق چندانی ندارد چراکه در جاده چمستان در هر حال می‌توانید هر اقامتگاهی که بخواهید با منظره جنگل یا دریاچه پیدا کنید که قیمت هر کدام از شبی پانصد هزار تومان شروع می‌شود.

امکانات تفریحی دریاچه

در گردشگاه این دریاچه برای رفاه و تفریح بیشتر گردشگران امکاناتی در نظر گرفته شده است که بسیار مفرح هستند. مسیرهای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری در اطراف این دریاچه بسیار امن و زیبا هستند. همچنین در این دریاچه می‌توانید به عکس‌برداری، ماهیگیری و قایق‌سواری نیز بپردازید.

مسیر دریاچه الیمالات

اگر قصد دیدن این دریاچه منحصربه‌فرد و خاص را دارد باید ابتدا به شهر نور بروید. از شهر نور به سمت شهر چمستان حرکت کنید و در این جاده پس از طی 8 کیلومتر به یک دوراهی خواهید رسید. راهی که به سمت روستای کارگرکلا می‌رود را انتخاب کنید و پس از طی سه کیلومتر به سد الیمالات و دریاچه زیبای پنهان شده در پشت سد خواهید رسید.

دریاچه الیمالات باز است؟ از آنجایی که این دریاچه‌ای مصنوعی است که به خاطر ساخت سد ایجاد شده است و برای دیدن آن باید به محوطه سد وارد شوید به همین دلیل از آن محافظت می‌شود. معمولا بازدید از این دریاچه برای گردشگران از 7 صبح تا 8 شب امکان‌پذیر است. در تاریکی شب کسی اجازه حضور در محوطه سد و دریاچه را ندارد.

بهترین زمان بازدید از دریاچه

گردشگران در تمام فصول سال می‌توانند به این نقطه زیبا سفر کنند و فرقی نمی‌کند که بهار، تابستان، پاییز یا حتی زمستان به الیمالات سفر کنید در هر حال الیمالات با خاطره‌انگیزترین مناظر و تصاویر همیشه منتظر شماست، اما اگر از من بپرسید در زمان فرمانروایی پادشاه فصل‌ها یعنی پاییز، هر آنچه از رنگ و زیبایی و هنر طبیعت را خواسته باشید در این نقطه پیدا می‌کنید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

بیشتر بخوانید

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.

طنز و سرگرمی

فرهنگی هنری

پیشنهاد ویژه

ورزشی

کسب و کار

خرید خوب

رویدادها