رسانه اینترنتی فانیلی

درمان نیش پشه

هیچ‌چیزی به‌اندازه این حشرات خون‌آشام کوچک و دردسرساز، آرامش یک‌شب تابستانی را بر هم نمی‌زند.

هر کسی که در یک روز گرم، زمانی را خارج از خانه گذرانده باشد، به‌احتمال‌زیاد می‌داند که گزیده شدن توسط پشه چگونه است. ازآنجاکه پشه‌ها در آب‌وهوای گرم سروکله‌شان پیدا می‌شود؛ مهم است روش‌های مقابله با نیش پشه را بدانیم. با مجله اینترنتی فانیلی همراه باشید.

شست‌وشوی محل با آب و صابون

هنگامی که توسط پشه گزیده می‌شوید، قسمت گزیده شده را با آب و صابون بشویید تا از بروز عفونت و خارش جلوگیری شود.

یخ گذاشتن

گذاشتن یخ روی هر ناحیه ملتهبی از پوست، می‌تواند به تسکین یافتن و کاهش التهاب آن کمک کند. جای نیش پشه نیز از این قاعده مستثنا نیست. یک کمپرس آب سرد یا یک کیسه پلاستیکی که چند قطعه آب یخ داخل آن ریخته شده یا یک دستمال که داخلش تکه‌های یخ قرار دارد را به مدت بیش از پنج دقیقه در محل گزیدگی نگه‌دارید تا موقتا تسکین پیدا کند.

مالیدن عسل

عسل ماده‌ای فراتر از شیرین‌کننده چای است و خواص ضد میکروبی ، ضدالتهابی و ضد باکتریایی آن، عسل را به یک درمان خانگی موثر برای نیش پشه تبدیل کرده است. همچنین این ماده می‌تواند خارش را کاهش دهد و حداقل مانع شما برای خاراندن ناحیه گزیده شده بشود.

حمام با بلغور جو دوسر

بلغور جو دو سر مانند عسل خواص ضدالتهابی دارد و همچنین ترکیبات ساپونین موجود در آن دارای خاصیت پاک‌کنندگی هستند. همه این ویژگی‌ها باعث می‌شود که جو دوسر یکی دیگر ازگزینه های موثر برای درمان نیش پشه‌ها باشد. یک یا دو فنجان جو دو سر را در مخلوط کن آسیاب کنید تا پودر شود و آن‌ها را به یک وان پر از آب گرم اضافه کنید. هر تکه از بلغور جو دوسر را روی ناحیه گزیده شده بمالید.

استفاده از لوسیون یا کرم ضد خارش

در صورتی که درمان‌ها بی‌اثر بود؛ می‌توانید از لوسیون کالامین یا کرم هیدروکورتیزون نیز استفاده کنید. این لوسیون و کرم‌ها با هدف ویژه تسکین خارش و سوزش ساخته شده‌اند. همچنین می‌توانید از روش درمانی دیگری برای جای نیش حشرات، که شامل استفاده از جوش‌شیرین برای تسکین ناراحتی است، استفاده کنید.

ایجاد یک X روی جای نیش

یک راه موثر برای از بین بردن خارش جای نیش پشه این است که ناخن انگشت خود را حدود ۱۰ ثانیه روی جای نیش فشار دهید و سپس این کار را در جهت مخالف نیز تکرار کنید. در این صورت یک علامت X روی جای نیش پشه ایجاد می‌شود که به‌عنوان یک روش تسکینی موقت برای خارش به‌حساب می‌آید زیرا به‌احتمال‌زیاد خارش با محو شدن X دوباره برمی‌گردد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.