رسانه اینترنتی فانیلی

دانستنی هایی از کشور نروژ

میدونستی سطح درآمد مردم نروژ از همه اروپایی‌ها بالاتره؟ میدونستی کشور نروژ دمکرات‌ترین کشور دنیاست؟ تازه یه چیز عجیب‌تر! میدونستی به پنگوئن تو نروژ نشان سرهنگی داره؟! ولی تو همین کشور، یه چیزهایی وجود نداره! می‌خوای بدونی تو نروژ چه چیزهایی وجود نداره؟

کشور نروژ یکی از کشورهای اروپایی با بالاترین سطح رفاه و شاخص کیفیت زندگی عالی است که حتی خود اروپاییان نیز به آن حسادت می‌کنند! این کشور یکی از دمکرات‌ترین کشورهای دنیاست و جالب است بدانید که یک ایرانی رئیس پارلمان این کشور است؛ اما چیزهای که در کشورهای دیگر به فراوانی یافت می‌شود، در این کشور اصلا وجود ندارد! همراه با رسانه اینترنتی فانیلی با این کشور عجیب بیشتر آشنا شوید.

چه چیزهایی در کشور نروژ وجود ندارد؟!

در نروژ چیزهای زیادی وجود دارد که برای گردشگران جذاب و دلرباست. در این کشور حتی یک کلیسای چوبی 800 ساله وجود دارد که یکی از قدیمی‌ترین کلیساهای دنیاست و هرساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند؛ اما سبک زندگی مردم این کشور به یکی از جذابیت‌های نروژ تبدیل شده است.

دزدی؟ دزدی واژه‌ای است که در این کشور حتی کاربرد هم ندارد!

دزدی از جرم‌هایی است که درصد اتفاق افتادن آن در این کشور بسیار پایین است و این یک جرم بسیار شرم‌آور در کشور نروژ محسوب می‌شود به همین دلیل هیچ‌کس در مسیر زندگی خود حتی فکر دزدی هم به سرش خطور نمی‌کند و میزان این جرم آن‌قدر پایین است که تقریبا با صفر برابری می‌کند.

نگرانی برای آخر ماه در نروژ کاملا بی‌معنی است

بسیاری از مردم در پایان هرماه لباس‌ها، کفش‌ها و خیلی از اشیای گران‌قیمت خود را بسته‌بندی کرده و کنار خیابان می‌گذارند و کسی هم به آن‌ها دست نمی‌زند! موسسات خیریه این اقلام و اجناس را جمع‌آوری کرده و از آنجایی که در نروژ هیچ تهی‌دستی وجود ندارد، به سایر کشورهای فقیر در آسیا و آفریقا می‌فرستند!

در کشور نروژ خبری از صدای آزاردهنده بوق ماشین‌ها نیست

نروژ یکی از آرام‌ترین و ساکت‌ترین کشورهای دنیاست و اگر سروصدایی در آن بشنوید در حقیقت صدای شادی مردم است! در این کشور نه ترافیکی وجود دارد و نه صدای بوق ممتد رانندگان عصبی که از حجم بالای ترافیک کلافه شده‌اند.

هیچ‌کس در نروژ نگران هزینه‌های تحصیل فرزندانش نیست

برای هرکس که قصد تحصیل و دانشگاه رفتن دارد، تمام مسیر برایش رایگان است! دولت برای خانواده‌هایی که از نظر مالی نیاز بیشتری دارند، کمک‌ها و بسته‌های کمکی نیز در نظر گرفته است. با زندگی در نروژ به‌راحتی تا هر مقطی که می‌خواهید، می‌توانید به تحصیلات خود ادامه دهید.

در کشور نروژ هیچ کلاه‌برداری وجود ندارد

تعداد کلاه‌برداری‌هایی که در کشور نـروژ انجام می‌شود آن‌قدر کم است که در واقع می‌توان گفت که هیچ کلاه‌برداری‌ای در این کشور رخ نمی‌دهد! هر کسی که اقدام به کلاه‌برداری کند، آن‌چنان از سمت جامعه طرد می‌شود که دیگر هیچ‌گاه به سمت کلاه‌برداری نمی‌رود!

در کشور نـروژ به‌هیچ‌وجه چیزی به نام خشونت علیه کودکان وجود ندارد

اگر معلمی متوجه جای زخم یا کبودی روی بدن کودکان شود، به‌سرعت به مقامات گزارش می‌دهند و دولت هم بلافاصله در این ماجرا دخالت کرده و اگر خشونتی اثبات شود، دولت بچه‌ها را از والدین جدا می‌کند! با زندگی در نـروژ هیچ کودکی آسیب نمی‌بیند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

بیشتر بخوانید

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.

طنز و سرگرمی

فرهنگی هنری

پیشنهاد ویژه

ورزشی

کسب و کار

خرید خوب

رویدادها