رسانه اینترنتی فانیلی

دانستنی هایی از برج خلیفه دوبی، بلندترین برج جهان

چه کسی در دنیا وجود دارد که نام برج خلیفه دبی را تابه‌حال نشنیده باشد؟ یا به دیدن این برج عظیم و باشکوه میلی نداشته باشد؟ این برج زیبا سال‌هاست که لقب بلندترین آسمان‌خراش دنیا را بر دوش می‌کشد.

برج خلیفه دبی یکی از عظیم‌ترین سازه‌های دنیاست که هرکسی با دیدنش در بهت و حیرت فرو می‌رود. درواقع سفر به دبی بدون دیدن این برج غول‌آسا قطعا سفری ناتمام خواهد بود. در این مقاله از رسانه اینترنتی فانیلی قرار است درباره این برج خیره‌کننده صحبت کنیم پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

برج خلیفه دبی

بشر از زمانی که پایش را روی کره خاکی گذاشته همیشه در حال رکورد زدن روی این سیاره بوده است. یک روز بلندترین برج دنیا را می‌سازد یک روز بزرگ‌ترین خانه دنیا را، یک روز طولانی‌ترین پل جهان را می‌سازد و روز دیگر غول‌پیکرترین آسانسور دنیا را و خلاصه که همیشه در حال ساختن یک ابر سازه عجیب بوده است.

برج دبی که به برج خلیفه شهرت دارد نیز، نمادی از تلاش بشر برای ساختن ابر سازه‌های عجیب است. این آسمان‌خراش یک برج تجاری، مسکونی و تفریحی است که هرچه بخواهید در آن پیدا می‌شود. در حال حاضر گردانندگان این آسمان‌خراش اعتقاد دارند که تنها هتل هفت ستاره جهان در این برج در حال فعالیت است.

ارتفاع برج خلیفه چقدر است؟

اگر برای شما هم این سوال پیش آمده که برج خلیفه چند طبقه است یا برج خلیفه چند متر است باید بگوییم که این ابر سازه عجیب دارای 163 طبقه است که کاربری‌های متفاوتی دارند و ارتفاع آن نیز به حدود 828 متر می‌رسد. این ارتفاع سبب شده که برج خلیفه دبی لقب بلندترین برج جهان را در حال حاضر به نام خود ثبت کند.

داخل برج خلیفه دبی چه شکلی است؟

زیبایی و شکوه این آسمان‌خراش عظیم تنها در نمای اعجاب‌انگیز آن خلاصه نمی‌شود؛ بلکه درون آن نیز مملو از شگفتی و زیبایی است. جالب است بدانید که در این برج زیبا حدود 10 هزار نفر در حال حاضر زندگی می‌کنند. این در حالی‌ است که ظرفیت سکونت در این برج هنوز هم تکمیل نشده و تا 35 هزار نفر ظرفیت دارد!

  • تنها هتل هفت ستاره دنیا در این برج قرار دارد که 304 اتاق برای رزرو در آن وجود دارد که در لیست لوکس‌ترین و شیک‌ترین سوئیت‌های دنیا قرار دارند.
  • از طبقه 19 تا 108 این آسمان‌خراش آپارتمان‌های مسکونی در نظر گرفته شده است. در حال حاضر در برج خلیفه دبی مجموعا 900 واحد مسکونی وجود دارد. هرچند تعدادی واحد مسکونی از طبقه 9 تا 16 این برج متعلق به جورجیو آرمانی است و هتل آرمانی در طبقه 38 تا 39 برج نیز متعلق به جورجیو آرمانی است که به نام هتل آرمانی دبی شناخته می‌شود.
  • تعدادی واحد اداری در طبقه 37 برج وجود دارد و طبقه 122 آن نیز به رستوران اتمسفر اختصاص دارد.
  • مرتفع‌ترین لانژ جهان نیز در این آسمان‌خراش غول‌پیکر و در طبقه 152 واقع شده است.
  • در طبقات 153 و 154 و بالاتر از همه هتل‌ها، دفاتر اداری، آپارتمان‌های مسکونی و… قرار گرفته‌اند.
  • سکوی بازدید نیز در طبقه 124 این برج عظیم واقع شده است.

زیبایی‌های بیرون از برج خلیفه دبی

شگفتی‌های این برج تمام نشدنی‌ است. زیبایی‌های این آسمان‌خراش غول‌آسا تنها در ظاهر فوق‌العاده حیرت‌انگیز و واحدهای عجیب درون آن خلاصه نمی‌شود؛ بلکه در خارج از این برج نیز یک آب‌نمای عظیم تعبیه شده که به آب‌نمای دبی شهرت دارد. طول فواره این آب‌نما 275 متر است که قادر است آب را به ارتفاع 150 متری بالا بفرستند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.