رسانه اینترنتی فانیلی

خواص سماق چیست؟

سماق، یکی از انواع ادویه‌ها است که در خاورمیانه و کشور‌های مدیترانه‌ای، شهرت بسیاری دارد. از این ادویه در غذاهایی معروف چون کباب برای بالا بردن اسیدیته و رنگ غذا، استفاده می‌شود و حتی در برخی از غذاها به عنوان ماده‌ی اولیه‌ی اصلی از آن بهره می‌برند. سماق را از میوه‌های بوته‌ جدا کرده و بعد از خشک کردن، با رد کردن از الک، هسته‌ی تلخ آن را جدا می‌کنند؛ پس از این مراحل آن را در بسته‌بندی‌های متنوع برای مصرف، حاضر کرده و در برخی موارد آن را صادر می‌کنند. در ادامه‌ی این متن از مجله اینترنتی فانیلی به فوایدی که این ادویه‌‌ی خوش‌طعم می‌تواند برای بدن شما داشته باشد، می‌پردازیم.

با سماق وزن کم کنید

سماق یک گیاه خوش‌طعم است که خواص طبیعی بسیار متنوعی دارد و از زمان‌های قدیم به عنوان یک راهکار سنتی برای کاهش وزن مورد استفاده قرار می‌گیرفت. این گیاه به عنوان یک منبع غنی از ترکیبات فیتوشیمیایی مفید از موادی مثل فلاونوئیدها، آنتوسیانین و اسیدهای آلی تشکیل شده است. برخی تحقیقات نشان داده‌اند که مصرف سماق می‌تواند به تحریک فعالیت متابولیسم بدن کمک کند و باعث افزایش سوخت و ساز در بدن گردد. همچنین، سماق به دلیل خواص آنتی‌اکسیدانی و ضد‌التهابی‌اش، به بهبود عملکرد گلایسمیک بدن کمک می‌کند و در نتیجه، کاهش وزن را تسریع می‎بخشد. با این حال، مهم است به همراهی سماق با یک رژیم غذایی متنوع و فعالیت ورزشی منظم توجه شود، زیرا مصرف سماق به تنهایی ممکن است کاهش وزن مطلوب را به همراه نداشته باشد.
سماق سرشار از مواد مغذی و ویتامین‌ها، مثل امگا-۳ و ویتامین C است. در کنار این مواد مغذی دیگر موادی در سماق وجود دارند که به بدن شما در هضم بهتر غذا و بهبود سیستم گوارشی، کمک می‌کنند. سماق را می‌توان یکی از ادویه‌جات برای کاهش اشتها دانست که در طب سنتی هم شاید به آن اشاره‌هایی شده باشد. در کل، اگر قصد کم کردن وزن داشته باشید، گنجاندن سماق در رژیم غذاییتان می‌تواند تصمیم هوشمندانه‌ی باشد.

قند خون خود را کنترل کنید

در برخی آزمایش‌ها، سماق گوی رقابت را از دیابت گرفته است و آن را شکست می‌دهد. این آزمایش‌ها نشان می‌دهند، که مصرف روزانه‌ی سه گرم سماق، می‌تواند در بهبود وضعیت قند خون افراد مبتلا به دیابت نوع دو، کمک شایانی باشد.
سماق به عنوان یک گیاه دارویی با خواص فراوان، نقش مؤثری در کنترل قند خون دارد. تحقیقات نشان داده است که ترکیبات فلاونوئیدی موجود در سماق، از جمله کوئرستین، می‌توانند به بهبود حساسیت به انسولین کمک کنند و فرایند جذب قند در بدن را بهبود بخشیده و در نتیجه موجب کاهش سطح قند خون شوند. همچنین، خواص ضدالتهابی سماق به کنترل التهابات در سلول‌های بدن کمک کرده و تأثیر مثبتی در کاهش مقدار قند خون دارد.

با سماق از بروز درد جلوگیری کنید

سماق، به عنوان یک گیاه دارویی با ویژگی‌های ضدالتهابی و آنتی‌اکسیدانی، نقش موثری در کاهش درد عضلات ایفا می‌کند. تحقیقات نشان داده است که ترکیبات موجود در سماق، به خصوص آنتوسیانین‌ها و فلاونوئیدها، می‌توانند به مهار فعالیت آنزیم‌هایی که در فرایند التهاب و درد نقش دارند، کمک کنند. خاصیت ضدالتهابی سماق می‌تواند به عنوان یک راهکار طبیعی برای کاهش درد و التهابات عضلات پس از ورزش یا فعالیت‌های جسمانی، مورد استفاده قرار گیرد. به علاوه، مصرف سماق به بهبود جریان خون و تخلیه مواد زائد از عضلات کمک می‌کند که در نتیجه به تسریع فرآیند بازسازی و بهبودی عضلات منجر می‌شود. با این حال، افراد با شرایط یا حساسیت‌های خاص بهتر است قبل از استفاده از سماق، نظر پزشک خود را جویا شده و اطمینان حاصل کنند که مصرف آن برای آن‌ها مناسب است.

کاهش فشار خون با سماق

این روز‌ها فشار خون یکی از شایع‌ترین بیماری‌ها به شمار می‌رود و از دلایل آن می‌توان به رژیم غذایی و داشتن عادت‌های رفتاری و غذایی بد اشاره کرد. رژیم غذایی که شامل نمک و چربی بالایی باشد احتمال بروز این بیماری را نیز افزایش می‌دهد؛ اینجاست که حضور سماق در رژیم غذایی، می‌تواند تا حدی جان شما را نجات دهد. سماق با داشتن مواد مغذی متنوعی با بروز فشار خون در بدن شما مبارزه می‌کند؛ البته که این نکته را در نظر بگیرید، برای بهبود وضعیت سلامت و فشار خون خود، اولین قدم بهتر کردن عادات غذایی و رفتاری شما خواهد بود.

آنتی‌اکسیدان‌ها را در سماق پیدا کنید

در بدن شما رادیکال‌های آزاد با برهم زدن نظم سلول‌ها، شروع به اکسید کردن و کشتن برخی از سلول‌های بدن شما می‌کنند. شما می‌توانید با مصرف مواد دارای آنتی‌اکسیدان از بروز این اکسایش و نابودی سلولی جلوگیری کنید. مطالعات اخیر نشان داده‌اند که می‌توانید این نوع از آنتی‌اکسیدان‌ها را در سماق پیدا کنید و از سلول‌های بدن خودتان، محافظت کنید.

کبد چرب را با سماق درمان کنید

این خاصیت‌های آنتی‌اکسیدانی که به آن‌ها اشاره کردیم، می‌توانند در بهبود وضعیت کبد و برگرداندن سلامتی به کبد چرب، به شما کمک کنند. همین امر سبب شده که سماق را به عنوان یکی از سم‌زداهای کبد بشناسیم؛ اما این نکته را در ذهن داشته باشد که زیاده‌روی در مصرف سماق، می‌تواند باعث تجمع آهن در کبد و تشدید وضعیت کبد شما بشود، پس در مصرف آن سهل‌انگارانه عمل نکنید.

التهابات بدنی خود را با سماق درمان کنید

همان‌طور که گفتیم، سـماق شامل آنتی‌اکسیدان‌هاست و یکی از این آنتی‌اکسیدان‌ها، گالیک اسید است. گالیک اسید یک ترکیب فنولیک است که از بروز استرس‌های اکسیداتیو و التهابات سلولی بدن، جلوگیری می‌کند. یکی دیگر از مواد آنتی‌اکسیدانی داخل سـماق، کورستین نام دارد. کورستین یکی از فلاونئید‌هاست که با خاصیت ضد التهابی و ضد سرطانی خود، مصرف سـماق را برای شما ضروری می‌سازد. مطالعات جدید نشان داده‌اند که وجود این مواد مغذی در سـماق، می‌توانند به بهبود سلامتی شما و جلوگیری از بروز التهابات، کمک شایانی باشند.

به هضم غذا کمک می‌کند

تا الان به رسم خوردن سـماق در کنار کباب دقت کرده بودید؟ از قدیم از سـماق به عنوان یکی از ادویه‌هایی که در هضم غذا کمک می‌کند، استفاده می‌کردند. مطالعات و آزمایش‌های انجام شده در این زمینه نشان می‌دهد که شما با مصرف سـماق، آنزیم‌های حیاتی هضم مثل آمیلاز، لیپاز و پروتئاز را افزایش خواهید داد که در ادامه، به هضم بهتر غذا و احتمالا کبابی که میل کرده‌اید، کمک خواهد کرد.

با سماق به مبارزه‌ی سرطان بروید

برای مبارزه با سلول‌های سرطانی شما نیاز به سربازان قدری خواهید داشت. سمـاق یکی از آن سرباز‌ها خواهد بود. بر اساس مطالعاتی که در سال ۲۰۲۱ انجام شد، متوجه تاثیرات زیادی از طرف سـماق روی سلول‌هاس سرطانی شده‌اند. مواد ضد سرطانی داخل سـماق، از رشد، ازدیاد و زیست‌پذیری سلول‌های سرطانی تا حد زیادی جلوگیری کرده و با این کار از بدن شما محافظت می‌کند.

قلب خود را تقویت کنید

سـماق در مطالعاتی که تا الان روی آن انجام شده، خود را سرشار از مواد ضد کلسترول نشان داده است. این ادویه شامل مقادیری از چربی‌های مفید است که بیشتر این چربی‌هایی که در سـماق پیدا می‌کنید، از دو نوع چربی نشأت می‌گیرند؛ این دو نوع چربی، اولئیک و لینولئیک اسید هستند. اولئیک اسیدی که در سـماق می‌یابید، ارتباط مستقیمی با سلامت قلب شما دارد و مصرف آن می‌تواند به بهبود وضع سلامت قلبی عروقی شما کمک کند.

از پوستی خوب بهره‌مند شوید

همان‌طور که گفتیم، عمده‌ی چربی داخل سـماق شامل دو نوع اولئیک و لینولئیک اسید بودند. لینولئیک اسید از طرف دیگر، در داشتن پوستی سالم و بهبود وضع سلولی بدن شما نقش موثری ایفا می‌کند. این چربی، برای پوست شما یکی از مواد ضروری به شمار می‌رود و به شما در داشتن پوستی درخشان کمک می‌کند.

از خونریزی رحم جلوگیری می‌کند

در طب سنتی اسلامی، از سـماق به عنوان یکی از درمان‌های خونریزی رحم یاد می‌کنند. در طب سنتی اسلامی، سـماق را در این موارد به صورت جوشانده شده در مدت زمان پنج الی هفت روز مصرف می‌کردند. مدرک موثقی برای این خاصیت از سـماق وجود ندارد، اما اگر علاقه‌مند به درمان‌های طب سنتی باشید، خالی از لطف نیست، این خاصیت سمـاق را نیز در نظر بگیرید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

بیشتر بخوانید

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.