رسانه اینترنتی فانیلی

خواص ارده برای لاغری چیست؟

خواص ارده برای لاغری؛ هم به کاهش وزن و هم به درمان لاغری کمک می‌کند. خوردن ارده به تنهایی و قبل از غذا، به دلیل کاهش اشتها به لاغری و خوردن ارده همراه با شیره و عسل بعد از غذا، به دلیل کالری بالا به درمان لاغری کمک می‌کند.

به منظور داشتن اندامی متناسب، ضروری است رژیم غذایی سالم، طبیعی و آسانی دنبال شود تا فرد بتواند این تناسب اندام را حفظ کند. انتخاب و خوردن غذا‌های سالم یکی از بهترین گزینه‌ها است. ارده یک خوراکی سالم است خواص ارده برای لاغری و کاهش وزن بسیار مفید است و هم می‌تواند به عنوان یکی از بهترین غذا‌ها برای درمان لاغری بیش از حد افراد استفاده شود. در این مطلب از رسانه اینترنتی فانیلی با این خواص آشنا خواهید شد.

کدام خواص ارده باعث لاغری می‌شود؟

ارده در واقع خمیری است که از دانه‌های کنجد آسیاب شده تهیه می‌شود و معمولا در غذاهای خاورمیانه و مدیترانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. درحالی‌که ارده می‌تواند یک مکمل مغذی برای یک رژیم غذایی متعادل باشد، مهم است که بدانیم هیچ غذایی به‌تنهایی نمی‌تواند باعث کاهش وزن شود. کاهش وزن معمولا از طریق ترکیبی از یک رژیم غذایی سالم و کنترل شده با کالری و فعالیت بدنی منظم حاصل می‌شود. بااین‌حال، ارده دارای خصوصیاتی است که ممکن است به کاهش وزن کمک کند.

چربی‌های سالم

ارده حاوی چربی‌های اشباع نشده است که در مقایسه با چربی‌های اشباع شده، چربی‌های سالم‌تری محسوب می‌شوند، این‌را می‌توان یکی از خواص ارده برای لاغری در نظر گرفت. این چربی‌ها می‌توانند به شما کمک کنند احساس سیری و رضایت داشته باشید که ممکن است از پرخوری جلوگیری کرده و به کنترل وعده‌غذایی کمک کند.

پروتئین

یکی دیگر از خواص ارده برای لاغری میزان پروتئین ارده است. ارده منبع پروتئینی است که برای حفظ و ترمیم بافت‌های بدن ضروری است. گنجاندن پروتئین در رژیم غذایی می‌تواند به شما کمک کند احساس سیری کنید و گرسنگی را کاهش دهید.

فیبر

دانه‌های کنجد که برای تهیه ارده استفاده می‌شود منبع خوبی از فیبر رژیمی است و همین فیبر می‌تواند از دیگر خواص ارده برای لاغری باشد. فیبر می‌تواند هضم بهتری داشته باشد، حرکات روده را تنظیم کند و شما برای مدت طولانی‌تری احساس سیری کنید و به طور بالقوه کالری دریافتی شما را کاهش می‌دهد.

محتویات مغذی

از دیگر خواص ارده برای لاغری به محتویات مغذی آن می‌توان اشاره کرد. ارده حاوی انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری مانند کلسیم، آهن، منیزیم و ویتامین‌های گروه B است.

ارزش غذایی ارده

ار ده از تفت دادن دانه‌های کنجد به دست می‌آید و بیشتر خواص کنجد را شامل می‌شود. دانه کنجد یکی از مغذی‌ترین دانه‌های روغنی است و ارزش غذایی و دارویی فراوانی دارد از این‌رو مصرف ار ده به تنهایی می‌تواند صبحانه‌ای کامل باشد. ماده اصلی تشکیل دهنده ارده، کنجد است. کنجد یکی از منابع بسیار مفید برای جذب آهن، روی و کلسیم به شمار می‌رود. ویتامین‌های موجود در ار ده شامل ویتامین‌های گروه ب، ویتامین آ، د. و غیره است. ار ده سرشار از اسید‌های چرب غیر اشباعی نظیر امگا ۳، امگا ۶ و امگا ۹ است.

خواص ارده برای لاغری و طریقه مصرف

از مهمترین خواص ار ده برای لاغری، کاهش اشتها است. متخصصان تغذیه توصیه می‌کنند، افراد برای کاهش وزن و لاغری، یک یا نیم ساعت قبل از وعده غذایی اصلی، به‌میزان یک یا دو قاشق غذاخوری ار ده کنجد بخورند، با این کار اشتها کم شده و غذای کمتری خواهند خورد. مصرف ار ده به ویژه در وعده صبحانه میل به پرخوری و ریزه‌خواری را در طول روز کاهش می‌دهد. همچنین ار ده به دلیل احساس سیری، اشتهای فرد را برای غذای بعدی کم می‌کند. به طور کلی صرف یک صبحانه کامل و مملو از کربوهیدرات و پروتئین و رعایت یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات و کم کالری در بقیه روز، موجب کاهش وزن و حفظ آن می‌شود.

خواص ارده برای درمان لاغری و طریقه مصرف

با اینکه مصرف ار ده به لاغری کمک می‌کند، ولی به دلیل میزان انرژی بالای موجود در دانه‌های کنجد، مصرف آن برای درمان لاغری نیز مفید است. به این منظور توصیه می‌شود، ار ده را به همراه شیره خرما، شیره انگور و عسل بعد از غذای اصلی میل کنید.

مطابق با اصول طب سنتی، توصیه می‌شود در استفاده از رژیم ار ده برای لاغری، برای افراد دارای طبع سرد (بلغمی مزاج) استفاده شود، چون طبع ار ده بسیار گرم و خشک است و در افراد با مزاج صفراوی باعث بروز مشکلاتی نظیر غلیظ شدن صفرا، جوش ناشی از گرمی و… می‌شود. البته استفاده از آن همراه با مصلح‌هایی مانند سرکه، ترشیجات، آب‌ لیموی ترش و شیرین به از بین رفتن عوارض ار ده کمک می‌کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.