رسانه اینترنتی فانیلی

جنگل لفور؛ بهشت گمشده مازندران

در میان جنگل‌های چند میلیون ساله هیرکانی جنگل لفور یکی از اعجاب‌انگیزترین‌های آن‌هاست. جنگلی که شباهت عجیبی به بهشت موعود دارد!

ما نمی‌گوییم جنگل لفور بهشت گمشده‌ای در مازندران است؛ بلکه می‌گوییم خود بهشت است، جایی که اگر وارد آن شوید، ترک کردن آن برایتان دشوار خواهد شد. همراه مجله اینترنتی فانیلی این سرزمین رویایی که یکی از جاهای دیدنی مازندران است را بهتر بشناسید.

 بهشت لفور

مکانی را تصور کنید که با آبشارهای متعدد و زیبا و هرکسی که جادو می‌کند. جنگلی که با پا نهادن در آن روح و روان شما پرواز می‌کند. تجربه یک سفر در مکانی که بکر بودنش حس بکر بودن شما را قلقلک می‌دهد، جایی که هرچه بیشتر در دل آن می‌روید بیشتر از هیاهوی روزگار و صداهای مزاحم دور می‌شوید. جایی بکر، خلوت، آرام، با مناظری شگفت‌انگیز، چشمه‌های جوشان، آبشارهای سحرآمیز و رودهای خروشانی که شما را به ماندن فرامی‌خوانند. اینجا جنگل لفور است. جایی که زیبایی‌اش شما را مسخ خواهد کرد.

جنگل لفور کجاست؟

در شهرستان سوادکوه و در نزدیکی روستای لفور جنگلی وجود دارد که نامش را از همین روستا گرفته است. این جنگل که در شمال ارتفاعات البرز واقع شده با جنگل‌های جوارم، شیرگاه و زیرآب همسایه است. این جنگل یکی از جاهای دیدنی نزدیک سوادکوه است که گردشگران علاقه بسیاری به کمپ زدن در آن دارند.

جاذبه‌های جنگل لفور چیست؟

این جنگل نه‌تنها از حیث زیبایی بسیار خاص و منحصربه‌فرد است؛ بلکه مملو از گنج‌های بکری است که هر گردشگری را جادو می‌‌کند. در هر فصلی که به این جنگل سفر کنید غیر زیبایی هیچ‌چیز نخواهید دید. هفت آبشار تیرکن، پارک جنگلی آذرکوه، آبشار اسکلیم، آبشار گزو، پلنگ دره، سد لفور، آبشار ترز، آبشار اسپی آر جلسنگ تنها بخشی از جاذبه‌های فریبنده این جنگل هستند. در کاوش‌هایی که در این منطقه انجام شده همچنین ردپای تمدن‌های چند هزارساله‌ای یافت شده که گنجینه‌های خود را در اینجا دفن کرده‌اند.

تفریحات جنگل لفور چیست؟

وقتی وارد جنگل می‌شوید به‌سرعت هوای تازه و مملو از اکسیژنی که وارد ریه‌هایتان می‌شود را خواهید فهمید. به همین دلیل کمپ زدن و چادر زدن در این جنگل برای آن‌هایی که دلشان یک‌شب اقامت در هوایی تازه را می‌خواهد تفریحی عالی محسوب می‌شود.  جنگل نوردی، آب‌تنی، ماهیگیری، دیدن آبشارهای پرآب و عکاسی در طبیعت بی‌نظیر این جنگل از دیگر تفریحات آن محسوب می‌شود. اگر از کمپینگ در جنگل می‌ترسید می‌توانید با اجاره کلبه در لفور هروقت که دوست دارید به گردش و بازدید در دل جنگل بروید.

جنگل لفور چه حیواناتی دارد؟

گونه‌های مختلف جانوری مانند خرس، گرگ، روباه و پرندگان و جانداران بسیار متنوعی در این جنگل وجود دارد. به هرحال اینجا یکی از بکرترین نقاط ایران است. اگر قصد دارید شب را در این منطقه چادر بزنید حتما جوانب احتیاط را رعایت کنید.

چگونه به بهشت لفور برویم؟

برای رسیدن به این جنگل، از مسیر جاده فیروزکوه، پس از عبور از پل سفید به شیرگاه می‌رسید و از شیرگاه می‌توانید از مسیرهای مختلف وارد جنگل زیبای لفور شوید. این جنگل حدود 30 کیلومتر با شیرگاه فاصله دارد. فاصله بابلسر تا جنـگل لفور نیز حدود 66 کیلومتر است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.