جستارهایی در باب عشق

داستان کتاب جستارهایی در باب عشق در مورد دو مسافر است که اتفاقی در هواپیما با هم مواجه شده و کم کم مورد توجه یکدیگر قرار میگیرند تا جایی که پس از پایان پرواز نیز علاقه خود را برای ملاقاتی دوباره ابراز میکنند و این ملاقات سرآغازی میشود برای ورود آنها به رابطه ای عاشقانه.

جستارهایی در باب عشق را نمیتوان فقط یک رمان عاشقانه دانست بلکه آن را میتوان کتاب راهنمایی برشمرد که عشق و درنتیجه آن رابطه را بررسی و علل وقوع شکست های ناشی از عدم شناخت و درک مطقابل طرفین از یکدیگر را به خوبی به خواننده عرضه می‌کند.

در واقع آلن دو باتن در کتاب جستار هایی در باب عشق به مخاطب تفهیم میکند که برای شروع و پا برجا نگه داشتن یک رابطه خوب باید از تمرکز بر روی احساسات و تفکرات کلیشه ای اجتناب کرد و در مورد تمامی زوایای یک رابطه اطلاعات لازم را کسب کرد.
جستار هایی در باب عشق نمونه ایست رفتار شناختی و فلسفی از آموزش ذهنی عشق و مدیریت یک رابطه که میتواند ذهنیت درست قبل و حتی در طول رابطه را در این معقوله به ما منتقل کند.
برای آن دسته از دوستانی که بینهایت غرق در عشق هستند بشدت توصیه میکنم این کتاب را به عنوان یک راهنما برای ادامه ی یک رابطه ی درست مطالعه کنند.

هر هفته، شنبه ها با هفته نامه اینترنتی فانیلی همراه باشید!

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در google
Google+

پست های مرتبط

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *