رسانه اینترنتی فانیلی

ترفند تمیز کردن خانه در ۱۰ دقیقه

یک کیسه زباله در دست بگیرید و هر چه زباله و روزنامه‌های تاریخ گذشته، جعبه‌های مقوایی، باقیمانده غذا و … که نباید از آن‌ها نگهداری نمایید را داخل کیسه زباله بریزید و دور بیاندازید.

پنهان کنید

چیز‌های اضافه زیادی در خانه وجود دارد که دور ریختنی نیستند و موجب نامرتب شدن خانه می‌شوند، این وسایل را جمع کنید و داخل صندوقخانه یا انباری بگذارید.

پاک کنید

دستمال تمیزی در دست بگیرید و شیشه‌ها و آینه‌ها، میز و پیشخوان آشپزخانه و جا‌هایی که کثیفی آن سریع به چشم می‌آید را پاک کنید.

مرتب کنید

یک نگاه کلی به خانه بیاندازید و قسمت‌هایی از خانه که باید مرتب شوند مثل کوسن‌ها و رومبلی را مرتب کنید.

شمع روشن کنید

برای عطر آگین شدن خانه چند عدد شمع معطر با اسانس ملایم روشن کنید.

ریزه کاری مهم در تمیز کردن خانه

برای تمیز کردن شیشه‌های خانه در یک بطری اسپری، ۲ لیوان آب، یک چهارم لیوان سرکه سفید و یک قاشق مرباخوری مایع ظرفشویی بریزید و با استفاده از آن و یک پارچه تمیز شیشه‌ها را پاک کنید.

با استفاده از سشوار و تنظیم آن روی درجه پایین خاک را از لوازم ظریف و در هم بافته مانند مبل‌های حصیری، گل‌های مصنوعی بگیرید.

در قابلمه‌ای که باقی مانده غذا به آن چسبیده است، کمی آب و ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری جوش شیرین بریزید و آن را روی حرارت کم بگذارید تا به مدت ۱۵ دقیقه بجوشد و باقی مانده غذا به راحتی تمیز شود.

برای اینکه ظروف در ماشین ظرفشویی بهتر شسته شوند، در مخزن ماشین مقدار مساوی پودر ظرفشویی و جوش شیرین بریزید و از آن استفاده کنید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.