رسانه اینترنتی فانیلی

تاثیر آبلیمو بر روی پوست و مو

لیمو ترش کاربردهای زیادی غیر از طعم دادن به غذا دارد. روغن، آب و محتوای اسیدی آن، لیمو ترش را به یک ماده اساسی در محصولات زیبایی تبدیل کرده است.

فواید آبلیمو برای پوست و مو بسیار زیاد است. قبل از اینکه به فروشگاه محصولات پوست و مو بروید، این موارد استفاده از آبلیمو را در برنامه‌های زیبایی خود امتحان کنید. همراه فانیلی باشید.

فواید آبلیمو برای پوست و مو

آبلیمـو فواید بسیاری برای پوست و مو دارند.

درست کردن لایه بردار خانگی با آبلیمو

یکی از فواید آبلیمـو برای پوست و مو درست کردن لایه‌بردار خانگی است. یک لایه‌بردار خانگی برای پوست‌های خشک یا خشن درست کنید. ۱/۲فنجان (۱۱۸میلی لیتر) یا یک قاشق غداخوری آبلیمو، را با (۱۵میلی لیتر) یا یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و (۱۵میلی لیتر) عسل را با یک لیسک با یکدیگر ترکیب کنید.

سپس ۱/۲فنجان (۱۱۳گرم) شکر دانه ریز اضافه کنید و هم بزنید تا قوام غلیظی پیدا کند. این اسکراب شکری را با حرکات دورانی در اواسط حمام روی صورت قرار دهید و تمرکز خود را روی نواحی مشکل‌دار مانند کف پا، آرنج و ناحیه بیکینی قرار دهید. این کار را حداقل یک بار در هفته تکرار کنید.

فواید آبلیمـو برای شفافیت مو

از آبلیمو به عنوان یک روش درمانی شفاف کننده برای کدری موها استفاده کنید. آب یک لیمو را در یک کاسه فشار دهید و آن را با خود داخل حمام ببرید. بعد از اینکه موهای خود را شامپو کردید، آب لیمو را با دستان خود از ریشه تا نوک مو بزنید. بعد از یک دقیقه آن را بشویید. آب لیمو مواد معدنی موجود در آب و تجمع صابون را از بین می‌برد.

فواید لیمو برای ناخن

با استفاده از آبلیمو ناخن‌ها را روشن و تقویت کنید. یک قاشق غذاخوری بردارید و (۱۵میلی لیتر) آبلیمو یا سه قاشق غذاخوری از آن را با (۴۵ میلی لیتر) روغن زیتون در یک کاسه با یکدیگر مخلوط کنید.

ناخن‌های بدون لاک خود را در کاسه فرو کنید و قبل از شست‌وشو آن‌ها را به مدت ۵ تا ۱۰دقیقه داخل کاسه نگه دارید. آبلیمو می‌تواند لکه‌های لاک ناخن و سایر مواد را از بین ببرد. قبل از خروج از خانه کرم ضد آفتاب به دستان خود بزنید.

برای روشن شدن ناخن‌ها، مخلوط را در یک بطری اسپری قرار دهید و قبل از رفتن به زیر آفتاب آن را روی دستان خود اسپری کنید.

فواید آبلیمـو برای روشن کردن مو

فواید آبلیمو برای پوست و مو  بسیار زیاد است اما یکی از آن‌ها روشن کردن مو است. موهای خود را با استفاده از آبلیمو روشن کنید. ۱/۴فنجان (۵۹ میلی لیتر) آب لیمو را با ۳/۴ فنجان (۱۷۷میلی لیتر) آب مخلوط کنید. آبلیمو را با قلم‌مو به نواحی که می‌خواهید روی موهای‌تان روشن شود، بمالید.

معمولا از ریشه تا نوک برای حالت دادن به‌ صورت یا اطراف لایه بالایی مو بهترین حالت است. برای موارد هایلایت ملایم، اجازه دهید موها در داخل منزل خشک شوند. برای هایلایت برجسته و روشن‌تر، به زیر نور آفتاب بروید و اجازه دهید آفتاب موهای شما را خشک کند. این روش بیشتر برای موهای بور یا قهوه‌ای روشن موثر است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.