رسانه اینترنتی فانیلی

بهشت گربه دوستان؛ جزیره گربه ها!

در دنیا جزیره‌های زیادی وجود دارد که هر کدام با ویژگی عجیب و غریب خود مشهور شده‌اند؛ اما جزیره گربه‌ها قطعا یکی از عجیب‌ترین جزیره‌های دنیاست.

جزیره گربه ها را با نام بهشت گربه ها هم می‌شناسند! یک جزیره عجیب و دورافتاده که بسیاری از مردم فقط برای دیدن گربه‌هایش راهی آنجا می‌شوند. اگر قصد سفر به ژاپن را دارید و به بازی با حیوانات هم علاقه دارد، سفر به این جزیره را نباید از دست دهید. همراه مجله اینترنتی فانیلی یک سفر عجیب و خاطره‌انگیز داشته باشید.

جزیره گربه ها کجاست؟

نام اصلی جزیره گربه ها در واقع جزیره آئوشیما است. این جزیره در واقع بخشی از مجمع‌الجزایر ایزو یا اوزو است که به دلیل فوران آتش‌فشان شکل گرفته است. آئوشیما یک جزیره کوچک به طول 1.6 کیلومتر است؛ اما جالب اینجاست که اینجا تنها جزیره پر از گربه در ژاپن نیست. در این کشور عجیب و غریب یک جزیره دیگر به نام هوتونگ هم وجود دارد که در آن‌هم گربه‌های بیشتری نسبت به انسان‌ها زندگی می‌کنند. ژاپن یک کشور اسرارآمیز است و در آن مکان‌ها و جزایر عجیب بسیاری وجود دارد.

گربه‌ها چگونه وارد این جزیره شدند؟

ماجرا در اوایل قرن بیستم شروع شد، زمانی که آئوشیما یک جزیره کوچک ماهیگیری بود؛ اما مشکلات یواش‌یواش گریبان گیر مردم جزیره شد. مردم با قایق‌های ماهیگیری راهی این جزیره می‌شدند؛ اما بی‌خبر از همه‌جا موش‌ها هم همراه آن‌ها به جزیره می‌آمدند. پس از مدتی جمعیت موش‌ها آن‌قدر زیاد شد که تقریبا هیچ جایی از دست آسیب‌های آن‌ها در امان نماند و انبار غلات تمام مردم صدمه دید.

در این شرایط تنها راه‌حلی که مردم جزیره برای رفع مشکل موش‌ها به ذهنشان رسید، آوردن گربه‌ها به جزیره بود. این‌گونه 45 گربه وحشی به جزیره آمدند تا موش‌ها را شکار کنند؛ اما چیزی که ژاپنی‌ها فکرش را نمی‌کردند، زاد و ولد سریع و زیاد گربه‌ها بود. آرام‌آرام دیگر موشی در جزیره باقی نماند؛ اما حالا تعداد گربه‌ها زیاد شده بود! از آن روز تاکنون آئوشیما را با نام جزیره گربه ها می‌شناسند.

محبوبیت جزیره گربه ها در ژاپن بسیار زیاد است!

شاید پیش خودتان فکر کنید که آئوشیما هم یک جزیره معمولی است فقط تعداد گربه‌هایش زیاد است؛ اما دستی شدن این گربه‌ها همه‌چیز را هم جذاب و هم سخت‌تر کرده است. هرکسی که عاشق بازی با گربه‌هاست یا دلش می‌خواهد گربه‌های خوشگل را بغل کند به این جزیره می‌رود. هرچند ساکنین جزیره از تعداد زیاد گربه‌ها به ستوه آمده‌اند؛ اما بازهم برای غذا دادن و بازی کردن با آن‌ها وقت می‌گذارند. در حال حاضر جمعیت گربه‌های این جزیره 6 برابر بیشتر از جمعیت انسان‌های ساکن جزیره است. به همین دلیل آئوشیما به جزیره گربه‌ ها مشهور شده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.