رسانه اینترنتی فانیلی

بهترین گیاهان تصفیه کننده هوا

گیاهان آپارتمانی یکی از موثرترین راه‌ها برای تغییر فنگ شویی خانه شما هستند. وقتی گیاهان را به دیزاین خانه خود اضافه می‌کنید انرژی مثبت در خانه افزایش می‌یابد و کیفیت هوای داخل خانه بهتر می‌شود. بین گیاهان و کیفیت هوا ارتباط مستقیمی وجود دارد. در سال ۱۹۸۹ ناسا مجموعه‌ای از گیاهان آپارتمانی را آزمایش کرده و میزان تصفیه‌ی هوا را اندازه‌گیری کرد. ما به عنوان انسان همراه با طبیعت و گیاهان تکامل یافته‌ایم. در ادامه با معرفی بهترین گیاهان تصفیه کننده هوا با مجله اینترنتی فانیلی همراه باشید.

۱. پتوس

یکی از بهترین گیاهان تصفیه کننده هوا پتوس است و مراقبت از آن بسیار آسان است. این گیاه دارای برگ‌های نرم و قلبی شکل است که نشان دهنده‌ی عشق و مهربانی است. پتوس همچنین یک گیاه آویزان و آبشاری دوست‌داشتنی است که نشاط‌بخش فضا است و انرژی زیادی را در هوا پخش می‌کند.

 • نور: متوسط تا کم، نور غیر مستقیم
 • آب: هر وقت خاک خشک شد آبیاری کنید.

۲. زامیفولیا

گیاه زامیفولیا که به عنوان نخل زمردی یا گیاه زنگبار نیز شناخته می‌شود، دارای شاخه‌های قوی با برگ‌های ضخیم است. این گیاه می‌تواند آب زیادی را در خود نگه دارد و از خشکسالی جان سالم به در ببرد. این گیاه برای فضای خانه و آپارتمانی بسیار مناسب است.

 • نور: نور متوسط تا روشن، غیر مستقیم. نور کم را تحمل می‌کند.
 • آب: بین دو آبیاری اجازه دهید تا خاک خشک شود.

۳. انجیر برگ کمانچه یا فیکوس

یک گیاه آپارتمانی محبوب درخت انجیر برگ کمانچه است. یکی از درس‌های زیبایی که گیاهان آپارتمانی به ما می‌دهند صبر، مهربانی و عشق به چیزی خارج از خودمان است. درخت انجیر برگ کمانچه به توجه‌ی شما نیاز دارد و درست مثل شما به آفتاب و آب نیز نیاز دارد. همچنین یکی از گیاهان تصفیه‌کننده‌ی هوا فیکوس است.

 • نور: روشن تا آفتاب کامل
 • آب: خاک را مرطوب نگه دارید اما از آبیاری بیش از حد خودداری کنید.

۴. سانسوریا

این گیاه دارای برگ‌های شمشیر مانند است که وقتی در خانه قرار می‌گیرد انرژی محافظتی از خود مسطع می‌کند. در واقع الیاف گیاه سانسوریا را برای رشته‌های کمان کشت می‌کردند که حس حفاظت را بیشتر نشان می‌دهد. علاوه بر این سانسوریا در شب اکسیژن آزاد می‌کند. بنابراین این گیاه یک انتخاب عالی برای اتاق خواب است زیرا می‌تواند امنیت و همچنین پاکسازی هوا را فراهم کند.

 • نور: نور متوسط تا روشن، غیر مستقیم. نور کم را تحمل می‌کند.
 • آب: بین دو آبیاری اجازه دهید تا خاک خشک شود.

۵. ژربرا

گیاهان گلدانی ژربرا که به خاطر گل‌های زیبایش شناخته شده است و یکی از گیاهان تصفیه کننده هوا است. رنگ گل‌های این گیاه نیز فنگ شویی خوبی برای خانه دارد. در فنگ شویی گل برای جدا کردن هر چیزی که گیر کرده است مفید است. رنگ قرمز برای اشتیاق و الهام گرفتن است، رنگ زرد برای سلامتی، رنگ صورتی برای عشق به خود و بنفش برای فراوانی است. به یاد داشته باشید این گیاه حتی زمانی که گل نمی‌دهد، هنوز یک موجود زنده است، پس از آن مراقبت کنید.

 • نور: نور فیلتر شده روشن
 • آب: خاک را مرطوب نگه دارید اما از آبیاری بیش از حد خودداری کنید.

۶. فیکوس الاستیکا

یکی دیگر از گیاهان پر انرژی فیکوس الاستیکا است. برگ‌های پهن این گیاه می‌توانند عناصر چوبی را در فضا منتقل کنند. علاوه بر این گیاه یک فنگ شویی عالی برای گوشه‌ی تاریکی است که به انرژی زندگی نیاز دارد.

 • نور: نور متوسط تا روشن، غیر مستقیم. نور مستقیم روشن را تحمل می‌کند.
 • آب: خاک را مرطوب نگه دارید اما از آبیاری بیش از حد خودداری کنید.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.