رسانه اینترنتی فانیلی

با توتکابن بهشت روی زمین آشنا شوید

یکی از شهرهای شمالی و زیبای ایران توتکابن است. با جاذبه‌های گردشگری این شهر آشنا شوید و برای سفر خود برنامه‌ریزی کنید.

توتکابن شهری در شهرستان رودبار در استان گیلان است. این شهر از زمانی که مرکز پرورش کرم ابریشم بوده و درخت توت به فراوانی در آنجا کشت می‌شد از نام درخت توت برگرفته شده ‌است. گویش مردم توتکابن، تاتی بوده که در واقع زبان مردم رودبار است و زیرمجموعه‌ای از زبان‌های رایج در استان گیلان به شمار می‌رود. با مجله اینترنتی فانیلی همراه باشید تا شهر توتکابن رودبار را بهتر بشناسید.

مکان‌های دیدنی شهر توتکابن رودبار

روستای دیورش

این روستا با فاصله‌ای هفت کیلومتری از توتکابن واقع شده و به عنوان طبیعت دست‌نخورده و بکر در شمال ایران یاد می‌شود. این روستا به واسطه سرچشمه سفید آب به دو قسمت مساوی تقسیم شده و با توجه به آثار تاریخی کشف‌شده در آن شاید در حدود پنج هزار سال عمر داشته باشد.

شرایط مسکونی این روستا به حالت مسکن‌های یک طبقه کرسی بلند است و در کمتر مواردی ممکن است خانه‌های دو طبقه‌ای را مشاهده کنید. اکثر مصالح استفاده‌شده در آن‌ها شامل چوب و گل و سنگ با سقف شیروانی است.

غار دربند رشی

این غار، غاری باستانی بوده که در قسمت جنوبی روستای رشی واقع شده و تنها غار شناخته‌شده ایران است که در آن آثاری از عصر پارینه‌سنگی مربوط به صد و سی هزار سال قبل دیده می‌شود.

غار یخی درفک

این غار در نزدیکی کوه درفک واقع شده و محلی زیبا برای کوهنوردان و طبیعت‌گردان به شمار می‌رود. برای دسترسی به این غار، با طی کردن مسیر در ارتفاعات و برخورداری از هوایی مطبوع حال و هوای تازه و روحیه‌بخش را تجربه می‌کنید.

پارک جنگلی سیاه‌داران

این پارک جنگلی با وجود درختانی چون بلوط، توسکا، افرا و چنار چشم‌اندازی زیبا را ایجاد کرده است. همچنین در این پارک جنگلی حیواناتی چون گراز وحشی، جوجه تیغی، خرس، روباه و گرگ زیست می‌کنند که البته خسارت‌هایی را به کشاورزان و دامداران منطقه وارد می‌نمایند.

اگر قصد سفر به این شهر زیبای واقع در شمال کشور را داشته باشید می‌توانید در یکی از فصل‌های سال شرایط سفرتان را مهیا ساخته و از هوای بکر آن بهره‌مند شوید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.