رسانه اینترنتی فانیلی

این گیاهان آپارتمانی برگ‌های رنگی دارند

گیاهان و گل‌های آپارتمانی در فضای خانه تاثیر زیادی بر روی چیدمان و دکوراسیون و همچنین شادابی ما دارند.

در مطالب قبل به‌طور کامل درباره گیاهان آپارتمانی صحبت کرده‌ایم. ما برای زندگی شاداب‌تر و تغییر در سبک زندگی به ارتباط با گیاهان نیاز داریم. در این مطلب از مجله اینترنتی فانیلی به معرفی گیاهان آپارتمانی صورتی در منزل می‌پردازیم.

گل آنتوریوم، از جمله گیاهان صورتی آپارتمانی

آنتوریوم از جمله گیاهان زینتی صورتی است. بومی گواتمالا و کوشاریکا که ارتفاع آن به بیش از ۳۰ تا ۴۰ سانتی‌متر می‌رسد. این گیاه دارای برگ‌های کمی پهن، سبز تیره و به طول بیش از ۱۸ سانتی‌متر است. این گل‌ها با اسپات قرمز، صورتی، زرد یا سفید است.

کالاتا اورانتا

گیاه کالاتا اورانتا با برگ‌های سبز براق و راه‌راه‌های سفیدش، یکی از زیباترین گیاهان آپارتمانی است که می‌توان پیدا کرد. این گیاه گونه‌های متفاوتی دارد و به اسم‌های مختلفی مانند راه راه سفید یا راه راه صـورتی نیز شناخته می‌شود. برگ‌های این گیاه سبز و صورتی باید هر چند روز یک بار مرطوب نگهداشته شوند، اما از طرفی نیاز به آب کمی دارند در حدی که خاک گیاه مرطوب باشد.

فیتونیا آلبیونیس با برگ‌های صورتی خیره‌کننده

در نگهداری این گل صـورتی آپارتمانی باید دقت داشته باشید که هرگز خشک نشود و به‌طور مداوم مرطوب باشد. همچنین نباید این گیاهان سایه‌دوست را در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید، چرا که برگ‌های آن‌ها به رنگ قهوه‌ای متمایل خواهد شد.

گیاه فیلودندرون صورتی

اگر به رنگ‌بندی برگ این گل صـورتی آپارتمانی توجه کنید، به‌نظر می‌رسد که برگ‌های این گیاهان سبز و صورتـی هارمونی رنگی یکنواختی ندارند. رنگ صـورتی در برگ‌های این گیاه به‌صورت نقطه نقطه یا پاشیده شده است. عدم نیاز آن‌ها به نور مستقیم باعث می‌شود تا به راحتی در آپارتمان نگهداری شوند. همچنین خاک آن‌ها باید مرطوب و خشک باشد.

گیاه صدف سه رنگ، زیپلین

گیاه آپارتمانی زیپلین دارای برگ‌هایی با لبه‌های طلایی و صـورتی بوده و قسمت‌های داخلی این برگ‌ها نیز به رنگ بنفش است که باعث شده تا ظاهری خیره‌کننده به آن ببخشد. نگهداری از این گیاه صـورتی آسان است و هم در آپارتمان و هم در فضای خارج از خانه قابل نگهداری است. شرایط نگهداری زیپلین سایه‌دوست، شامل نور کم تا متوسط خورشید و آبیاری یک الی دو بار در هفته است.

آگلونمای صورتی، از دیگر گیاهان آپارتمانی صورتی در منزل

این گیاه آپارتمانی صـورتی سایه دوست زیبا با رنگ سبز تیره و رگه‌هایی از قرمز و صـورتی بسیار جذاب و دوست داشتنی به‌نظر می‌رسد. پرورش و نگهداری این گیاه بسیار آسان است و در نور کم و خشکی مقاوم است.

گیاه کردیلین صورتی

شاخ و برگ بنفش با رگه‌هایی از صـورتی باعث شده تا این گیاه بسیار زیبا به‌نظر برسد. گیاه آپارتمانی کردیلین، دسته‌ای از انواع گیاهان صـورتی به‌حساب می‌آید که تحمل خشکی را دارد اما به نور بسیار زیادی احتیاج دارد و بهتر است در داخل منزل در جایی قرار داده شود که هر دو نور مستقیم و غیرمستقیم را دریافت کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.