رسانه اینترنتی فانیلی

انواع میکاپ اروپایی

دنیای میکاپ پر از سبک‌ها و استایل‌های آرایشی است که انتخاب بین آن‌ها می‌تواند سردرگم‌کننده باشد. با این حال اگر به دنبال تغییر سبک آرایش چهره خود هستید، ما انواع میکاپ اروپایی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این سبک آرایش در عین سادگی، سبک و به‌روز هستند. میکاپ اروپایی به دیل ماهیت لایت خود بر روی زیبایی طبیعی پوست و چهره شما تأکید دارد. با مجله اینترنتی فانیلی همراه شوید.

 انواع میکاپ اروپایی

در کشورهای مختلف، زنان از مواد آرایشی و سبک‌های متنوعی برای آرایش صورت خود استفاده می‌کنند. از آرایش‌های محبوب انواع میکاپ اروپایی مانند میکاپ ایتالیایی، فرانسوی و آلمانی و میکاپ لایت اروپایی است. ما در ادامه انواع این آرایش‌ها و نحوه انجامشان را گام‌به‌گام به شما ارائه کرده‌ایم. برای یک نتیجه عالی در میکاپ باید به دنبال خرید لوازم آرایشی بهداشتی مناسب با سبک موردنظرتان باشید.

 میکاپ ایتالیایی

آرایش ایتالیایی ظاهر خاصی دارد و باعث می‌شود که یک خانم بسیار خاص شود. با استفاده از سه گام آرایشی پیش رو، در کمترین زمان یک میکاپ ایتالیایی را بر روی چهره خود اجرا کنید.

۱. آرایش پایه

اولین قدم برای هر روتین آرایشی، زیرسازی و پایه آن است. پایه‌ای سبک، شفاف و درخشان، کلید داشتن ظاهری طبیعی و بدون دردسر است. برای رسیدن به این هدف، از یک کرم‌پودر با پوشش کامل استفاده نکنید. کرم ضدآفتاب یا مرطوب‌کننده رنگی گزینه‌های بهتری هستند. بهتر است از محصولات کرم‌رنگ برای رژگونه، برنز کننده و هایلایت صورت خود استفاده کنید.

۲. لب

بسیاری از سبک‌های آرایش می‌آیند و می‌روند، اما یکی از ترندهایی که همیشه محبوب باقی می‌ماند، لب‌های قرمز کلاسیک است. ایتالیایی‌ها بر خلاف لب‌های براق محبوب در اروپا، لب‌های پررنگ، قرمز و مات را ترجیح می‌دهند. لب‌های قرمز مات و پررنگ به امضای سبک میکاپ ایتالیایی تبدیل شده است.

۳. چشم‌ها

در نهایت، نمادین‌ترین جنبه میکاپ ایتالیایی، چشم‌ها هستند. برای رسیدن به ظاهر ایده‌آل، سایه چشم مشکی و خط چشم مشکی ضروری است.

 میکاپ فرانسوی

سبک میکاپ فرانسوی به نوعی میکاپ اروپایی لایت محسوب می‌شود. زنان فرانسوی به دلیل رویکرد بی‌دردسرشان در آرایش و زیبایی معروف هستند. یک آرایش سبک که عمدتاً برای تقویت ویژگی‌ها و زیبایی‌های طبیعی فرد به جای پوشاندن و محو آن‌ها استفاده می‌شود. همه محصولات آرایشی در حد اعتدال استفاده می‌شوند و کانتورینگ در فرانسه معنایی ندارد.

میکاپ به سبک فرانسوی ساده و آسان است. شما فقط به چند محصول آرایشی مانند یک مرطوب‌کننده‌ی رنگی، یک کانسیلر، رژگونه، برنز کننده و ریمل نیاز دارید. رژ لب یک مورد اختیاری است زیرا فرانسوی‌ها روزانه از رژ لب پررنگ استفاده نمی‌کنند. برای اجرای درست یک میکاپ فرانسوی، راهنمای گام‌به‌گام ما در مورد آرایش فرانسوی را در ادامه بخوانید.

۱. از فونداسیون سبک استفاده کنید

ابتدا، برای صاف‌کردن پوست و محوکردن عیوب با یک پوشش طبیعی می‌توانید یک کرم‌پودر سبک مانند کرم BB، کرم CC یا یک مرطوب‌کننده رنگی را انتخاب کنید. سعی کنید از کرم‌هایی با فرمول مایع برای رسیدن به طبیعی‌ترین پوشش استفاده کنید. از هرگونه فرمول سنگین یا مات خودداری کنید.

اگر کرم‌پودر شما خیلی سنگین است می‌توانید آن را با کمی مرطوب‌کننده مخلوط کنید تا به یک پایه طبیعی‌تر برسید. این کار مقدار پوشش را کاهش می‌دهد و ظاهری طبیعی‌تر به پوستتان می‌بخشد. از انگشتان خود برای اعمال کرم‌پودر و ترکیب‌کردن آن، به‌ویژه در اطراف خط مو، ابروها و فک خود استفاده کنید.

۲. کانسیلر را به مقدار کم مصرف کنید

کمترین مقدار کانسیلر را به مقدار نیاز بر روی نواحی تیره‌تر مانند زیر چشم و جاهای دیگر برای پوشاندن لک‌ها یا رنگدانه‌ها استفاده کنید. کانسیلر را با انگشتان خود به آرامی بر روی پوست مخلوط کنید تا گرمای پوست باعث شود که محصول به‌درستی پخش شود و در نهایت یکپارچه به نظر برسد.

۳. از مقدار کمی رژگونه استفاده کنید

در این مرحله کمی رژگونه اضافه کنید، دقیقاً همان جایی از گونه‌ها که به طور طبیعی سرخ می‌شوند. نواحی موردنظر معمولاً بر روی سیب گونه‌هایتان، روی شقیقه‌ها و درست روی پل بینی‌تان هستند. آن‌قدر آن را ماساژ بدهید تا رنگی بسیار ظریف و طبیعی به دست آورید. توصیه می‌کنم از رژگونه‌های پودری استفاده کنید که بهترین روکش طبیعی و راحت‌ترین روش استفاده را دارند.

۴. از پودر برنزکننده استفاده کنید

در میکاپ فرانسوی از پودرهای برنزکننده پوست استفاده می‌شود. این کار به چهره ظاهری طبیعی و سالم می‌دهد. پودر یا کرم برنزکننده را با برس کابوکی از پیشانی تا استخوان گونه، سپس از استخوان گونه تا چانه و همچنین روی پل بینی بزنید.

۵. ابروهای خود را پر نگه دارید

خانم‌های فرانسوی معمولاً ابروهای خود را پر نگه می‌دارند البته نه بیش از حد پر! سعی کنید ابروهایتان را تاحدامکان پر و طبیعی نگه دارید و آن‌ها را بیش از حد کوتاه نکنید. شما می‌توانید از ژل ابرو برای ایجاد رنگ و فرم بر روی ابروهایتان استفاده کنید.

۶. یک لایه نازک ریمل بزنید

یک سایه چشم قهوه‌ای ملایم را بر روی پلک‌های خود بزنید. انجام این کار بسیار آسان است! فقط از انگشتان خود استفاده کنید تا مقداری رنگ روی چشمان خود بمالید.

مژه‌های خود را فر کنید و حداکثر دو لایه ریمل به هر چشم بزنید. اگر حجم ریمل بیش از حد است می‌توانید از یک پنبه با کمی پاک‌کننده آرایش استفاده کنید تا مقدار ریمل اضافی را پاک کنید.

۷. لب‌های خود را آبرسانی کنید

از یک بالم لب برای آبرسانی و محافظت از لب‌های خود استفاده کنید. سپس، رژ لب موردعلاقه خود را بزنید. یک برس آرایش کرکی کوچک را خیس کنید و از برس استفاده کنید تا رنگ را بر روی لب‌هایتان بمالید. اگر احساس جاه‌طلبی بیشتری دارید، می‌توانید رژلب‌های قرمز روشن را انتخاب کنید!

 میکاپ آلمانی

یکی دیگر از انواع میکاپ اروپایی که یک میکاپ اروپایی دخترانه محسوب می‌شود، سبک میکاپ آلمانی است که آن را می‌توانید در چند گام ساده انجام دهید.

زنان جوان آلمانی علاقه زیادی به محصولات آرایشی دارند و از کرم‌های زیرسازی، ریمل و رژ لب برای زیبایی بیشتر استفاده می‌کنند.

۱. فوندانسیون

بهتر است از یک کرم‌پودر سبک برای زیرسازی پوست صورت خود استفاده کنید.

۲. ریمل

ریمل اولین وسیله آرایشی برای خانم‌های جوان است. از ریمل برای پرپشت کردن مژه‌ها و درشت‌تر نشان‌دادن چشمان استفاده کنید. ریمل یک همراه ضروری برای میکاپ آلمانی است.

۳. رژ لب

لب‌های قرمز و برجسته بسیار جذاب هستند. اگر به دنبال میکاپ اروپایی برای روزمره خود هستید، بهتر است که در استفاده از رژلب افراط نکنید. اما برای مهمانی‌ها و جشن‌ها یا مناسب‌های خاص، رژلب پررنگ یکی از گزینه‌های پیش رو است که تمام توجه‌ها را به خود جلب می‌کند.

 راهنمای گام‌به‌گام میکاپ اروپایی لایت

یکی از انواع میکاپ اروپایی جدید، میکاپ لایت است که در اروپا و دنیا در حال محبوبیت بیش از پیش است. آرایشی که بر روی زیبایی طبیعی و جذابیت‌های زنانه تأکید دارد.

مطمئناً، آرایش صورت کامل زیبایی شما را بیش از پیش به نمایش می‌گذارد، اما گاهی شرایطی وجود دارد که در آن آرایش سبک مناسب‌تر است. ممکن است روزی سرتان شلوغ باشد و در حال انجام کارهایتان باشید یا بعضی روزها، حال پوستتان خوب است و یا نمی‌خواهید ظاهر آرایشتان در گرما از بین برود؛ هر کدام از این موقعیت‌ها می‌توانند منجر به انتخاب آرایش لایت توسط شما شوند.

۱. مرطوب کردن پوست

ایجاد یک آرایش سبک با مراقبت از پوست شما شروع می‌شود. از یک مرطوب‌کننده با SPF مناسب استفاده کنید که ضمن محافظت از پوست در برابر اشعه‌های مضر خورشید، پوست شما را آبرسانی کند. لوسیونی را امتحان کنید که به خوبی زیر آرایش شما بنشیند.

۲. اعمال پرایمر

فقط به این دلیل که قصد دارید یک آرایش ملایم انجام دهید، به این معنی نیست که باید پرایمر را کنار بگذارید! پرایمر آرایشی را انتخاب کنید که دارای فرمول آبرسانی است و به پوست شما احساس سبکی می‌دهد.

۳. پایه سبک

ازآنجایی‌که می‌خواهید میکاپی لایت و سبک داشته باشید، باید فونداسیونی با فرمول سبک داشته باشید پس کرم‌پودری مات را انتخاب کنید که در تمام طول روز پوششی راحت داشته باشد.

نکته: اگر می‌خواهید ظاهر طبیعی‌تری داشته باشید، یک مرطوب‌کننده رنگی را انتخاب کنید و گام نخست تا سوم را با هم جمع کنید.

۴. رژگونه

برای یک آرایش لایت، نیازی نیست از محصولات آرایش صورت مانند هایلایتر و برنزکننده استفاده کنید. بااین‌حال، برای افزودن کمی رنگ به‌صورت خود، رژگونه را روی گونه‌های خود بکشید. ازآنجایی‌که دیگر آرایش صورت نخواهید داشت، می‌توانید رژگونه‌تان را در امتداد گودی گونه‌هایتان بمالید تا استخوان‌های گونه‌تان مشخص شود.

۵. سایه چشم ساده

درست است که مجبور نیستید هنگام آرایش لایت از سایه چشم استفاده کنید، اما کمی رنگ روی پلک‌هایتان می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد. به سادگی یک لایه نازک از سایه چشم را به رنگ دلخواه روی پلک‌هایتان بمالید. مطمئن شوید که سایه چشم، چین‌وچروک پوست شما را به خوبی می‌پوشاند. اگر به دنبال خرید انواع سایه چشم هستید، می‌توانید بهترین برندها را در دیجی‌کالا بیابید. اگر هم رنگ‌های متنوع‌تری می‌خواهید، بهتر است که یک پالت سایه چشم خریداری کنید.

۶. استفاده از خط چشم مدادی

درست مانند سایه چشم، خط چشم نیز ضروری نیست پس خرید انواع خط چشم مناسب باید در الویت شما باشد. یک خط چشم مدادی ضدآب خریداری کنید که ماندگاری ۲۴ ساعت داشته باشد. خط چشم قهوه‌ای برای میکاپ لایت مناسب‌تر است.

۷. ریمل

اگر ریمل محصولی است که نمی‌توانید از آن در میکاپ خود چشم‌پوشی کنید! بهتر است از فرمول قابل شستشو استفاده کنید تا بر روی مژه‌های شما احساس سنگینی نکند. ریمل رنگی قهوه‌ای بیشتر برای سبک آرایش ملایم مناسب است و بهتر از ریمل مشکی است.

۸. رژ لب

وقتی صحبت از رنگ لب می‌شود، سعی کنید رژ لبی انتخاب کنید که رنگ لب‌های شما را شفاف و ظریف نگه می‌دارد و رنگی براق را به لب‌های شما می‌دهد.

۹. تثبیت آرایش

میکاپ لایت در واقع تمام شده است. اگر دوست دارید ظاهرتان در طول روز ماندگار باشد. اینجاست که یک اسپری تثبیت‌کننده آرایش مناسب شما است. اسپری فیکساتور را مانند مه بر روی پوست صورت خود اسپری کنید و از آرایش لایت خود لذت ببرید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.