رسانه اینترنتی فانیلی

استایل مونوکروم چیست؛ چگونه تنها با یک رنگ تیپ بزنیم؟

امروزه استایل‌های گوناگونی در جهان مد و فشن پیدا می‌شوند که یکی از آن‌ها استایل مونوکروم است. کسانی که به دنبال ظاهری شیک، ویژه، متفاوت و در عین حال ساده می‌گردند معمولا به سراغ استایل مونوکروم می‌روند و با در نظر داشتن یک رنگ مناسب همه‌ی پوشاک خود را انتخاب می‌کنند.

استایل مونوکروم طرفداران بسیاری دارد و خیلی‌ها تلاش می‌کنند با انتخاب این استایل خودشان را از دیگران جدا کنند و بیشتر به چشم بیایند. به همین دلیل در این نوشته می‌خواهیم به بررسی استایل مونوکروم بپردازیم و ببینیم چگونه باید این استایل را با انتخاب لباس‌های مناسب، رنگ‌های گیرا و طرح‌های جذاب به نمایش بگذارید. در ادامه هر آنچه را که باید درباره‌ی استایل مونوکروم بدانید آورده‌ایم. پس با مجله اینترنتی فانیلی همراه باشید.

استایل مونوکروم چیست؟

استایل مونوکروم یا تک‌رنگ به پوشیدن لباس‌هایی اشاره دارد که همگی از یک رنگ تشکیل شده‌اند. این استایل شباهت زیادی به استایل کلاسیک دارد که شیک و آراسته بودن اساس آن است، تنها با این تفاوت که روی یک رنگ خاص تمرکز می‌کند. به همین دلیل استایل مونوکروم فضایی کاملا متفاوت با انواع استایل‌های خیابانی از جمله استایل تینیجر و نوجوان‌پسند دارد و ظاهر سنگین‌تری به شما می‌دهد.

«مونو» به معنای تک و «کروم» هم به معنای رنگ است؛ بنابراین، اساس این استایل این است که لباس‌های یک‌رنگ بپوشید و از رنگ‌های مختلف استفاده نکنید. این باعث می‌شود ظاهری ساده و یک‌دست داشته باشید. البته در عین حال می‌تواند ظاهرتان را خسته‌کننده هم کند، به همین دلیل باید اصول مهم استایل مونوکروم را بدانید تا هم‌رنگ بودن لباس‌هایتان تیپتان را به هم نریزد!

اگرچه تک‌رنگ بودن اساس این استایل را شکل می‌دهد، همچنان راه‌هایی برای تنوع دادن وجود دارند. برای نمونه، برخی از مردم ترجیح می‌دهند سایه‌های گوناگون یک رنگ را بپوشند و تصویر زنده‌تری از خود به نمایش بگذارند. برای این کار مثلا می‌توانید رنگ قرمز را به‌عنوان رنگ پایه انتخاب کنید و برای برخی پوشش‌ها به سراغ سایه‌های تیره و مایل به قهوه‌ای یا سایه‌های روشن و مایل به صورتی بروید. همچنین می‌توانید لباس‌های یک‌رنگ بپوشید ولی از اکسسوری‌های متنوع با رنگ‌های متفاوت استفاده کنید.

در هر صورت، استایل مونوکروم شما را مجبور نمی‌کند تنها به یک رنگ وابسته باشید. با وجود این، کلیت استایل تک‌رنگ این است که انسجام داشته باشید، لباس‌های کاملا هماهنگ و ست بپوشید و تلاش نکنید با استفاده از رنگ‌های مختلف جلب توجه کنید و به چشم بیایید.

چند نکته‌ی مهم برای داشتن استایل مونوکروم

پیش از هر چیزی باید ببینیم چه چیزهایی منجر به خاص بودن استایل مونوکروم می‌شوند. برای استایل مونوکروم باید چند نکته‌ی مهم را در نظر داشته باشید. این نکات کمکتان می‌کنند بدون خراب شدن ظاهرتان از لباس‌های تک‌رنگ استفاده کرده و تغییر بزرگی در ظاهرتان ایجاد کنید.

۱. بافت‌های گوناگون بپوشید

اگر تک‌رنگ لباس بپوشید، به‌ویژه اگر رنگ خنثی و ملایمی انتخاب کرده باشید، باید حتما به لباستان عمق دهید و از پارچه‌های مختلف با بافت‌های گوناگون استفاده کنید تا تیپتان تکراری نشود. لباس‌های تک‌رنگ اگر بافت متفاوت نداشته باشند ممکن است غیرجذاب و خسته‌کننده به نظر برسند. به همین دلیل، برای استایل مونوکروم باید از جنس‌ها و بافت‌های متنوع مانند ابریشم، پنبه، جین، چرم، پشم و غیره کمک بگیرید و ظاهر خود را زنده و متفاوت نگه دارید.

برای نمونه، پوشیدن شلوار جین به همراه یک پیراهن نخی آبی و یک پالتوی پشمی سرمه‌ای می‌تواند استایل مونوکروم آبی شما را به سطح جدیدی ببرد و زیبایی خاصی به ظاهرتان بدهد. شما برای این استایل زنانه با پالتو می‌توانید کلاه، شال و سایر پوشاک آبی هم تن کنید و تنوع بیشتری به استایل‌تان بدهید. پس یادتان باشد فقط به این دلیل که باید تنها به یک رنگ پایبند باشید لازم نیست لباس‌های ساده، شبیه به هم و خسته‌کننده تن کنید.

۲. هنگام ست کردن لباس‌ها تعادل را از یاد نبرید

هماهنگی بین لباس‌هایی که می‌پوشید پایه‌ی هر استایلی است و تنها برای استایل مونوکروم صدق نمی‌کند. برای اینکه ظاهر تک‌رنگ و هماهنگی داشته باشید باید جدا از رنگ و بافت لباس‌ها به شکل و تناسب آن‌ها هم دقت کرده و تعادل را رعایت کنید.

این یعنی همه‌ی لباس‌هایتان نباید یک اندازه باشند. برای نمونه، پوشیدن یک تاپ سفید با آستین‌های گشاد و لاله‌ای به همراه یک شلوار جین سفید و تنگ در کنار یک کمربند ضخیم و قهوه‌ای قطعا ظاهری مرتب، شیک و جذاب به شما می‌دهد. ولی اگر همان تاپ را با یک شلوار گشاد و دمپا که روی کفش‌ها می‌آید بپوشید، تعادل بین لباس‌های گشاد و تنگ را رعایت نکرده‌اید و ظاهرتان کاملا به هم ریخته نشان داده می‌شود و جذابیت خود را از دست می‌دهد.

۳. رنگ‌های مطمئنی را انتخاب کنید که برای این استایل مناسب هستند

ساده‌ترین و بهترین رنگ برای شروع سیاه، سفید یا ترکیبی از این دو رنگ است. رنگ‌های خنثی و تیره مانند سرمه‌ای، قهوه‌ای و خاکستری هم انتخاب مناسبی برای استایل مونوکروم به شمار می‌روند. این رنگ‌ها همیشه با استایل تک‌رنگ هماهنگ هستند و می‌توانند ظاهر شیک و زیبایی برایتان بسازند. پس اگر نمی‌دانید با چه رنگی شروع کنید بهتر است به سراغ این نوع رنگ‌ها بروید. البته اگر رنگ مناسبی مد نظر دارید و فکر می‌کنید برایتان مناسب است حتما انتخاب خود را در اولویت قرار دهید چون مجبور نیستید به این قوانین محدود باشید.

۴. با کمک اکسسوری‌ها جانی تازه به استایل‌تان بدهید

اکسسوری‌ها نه‌تنها تکمیل‌کننده‌ی استایل‌تان هستند، بلکه می‌توانند بخش اصلی در نظر گرفته شوند و همه‌ی نگاه‌ها را به خود جذب کنند. مثلا یک کمربند ضخیم با سگک نگین‌دار که کاربرد ساده‌ای دارد و شلوارتان را محکم نگه می‌دارد می‌تواند کمی درخشش به پوشاکتان بدهد و بهترین انتخاب برای استایل مونوکروم مشکی و سایر رنگ‌های تیره باشد. یک کیف زنانه هم برای جذاب‌تر کردن استایل تمام‌آبی انتخاب مناسبی خواهد بود. در هر صورت، اکسسوری‌ها به شما کمک می‌کنند جانی تازه به ظاهرتان بدهید و استایل مونوکروم خود را کامل‌تر کنید.

جدا از بافت و جنس مختلف پارچه‌ها می‌توانید از انواع طرح‌ها هم برای تنوع دادن به استایل‌تان کمک بگیرید. برای نمونه، طرح راه‌راه یک گزینه‌ی عالی برای زنده نگه داشتن ظاهر لباس‌ها و چشمگیر کردن آن‌ها خواهد بود. شما همچنین می‌توانید از طرح‌های چاپ‌شده برای عمق دادن به استایل خود استفاده کنید. البته حواستان باشد زیاده‌روی نکنید و نگذارید این طرح‌ها تعادل استایل تک‌رنگ را به هم بریزند.

۶. برای استایل مونوکروم از سایه‌های تیره یا روشن استفاده کنید

هماهنگ کردن لباس‌ها و استفاده از فقط یک رنگ می‌تواند کار دشواری باشد. اگر انواع ست کاربردی مردانه و زنانه را در نظر بگیرید، دردسر کمتری برای هماهنگ کردن لباس‌ها خواهید داشت. ولی خیلی از لباس‌ها دقیقا هم‌رنگ نیستند و اگر یک ست هم‌دست نخرید قطعا کارتان برای ست کردن لباس‌ها سخت خواهد شد. البته این چیز بدی نیست و می‌تواند تنوع بیشتری به ظاهرتان بدهد!

استفاده از سایه‌های مختلف یک راهکار دیگر برای چشمگیر کردن استایل تک‌رنگ به شمار می‌رود. جدا از طرح، بافت و اندازه، شما می‌توانید از سایه‌های مختلف یک رنگ هم استفاده کنید تا به استایل خود تنوع بدهید. این یعنی استایل شما لزوما نباید سراسر یک رنگ باشد. برای نمونه، می‌توانید از سایه‌های مختلف قهوه‌ای استفاده کنید و از تیرگی و روشنی رنگ‌ها برای شکل دادن به تیپتان کمک بگیرید.

بنابراین، همیشه دید کلی و متفاوتی داشته باشید و مثلا از ست کردن لباس‌های ارغوانی تیره با یک کیف یاسی نترسید. این تنوع باعث می‌شود استایل پرانرژی‌تری داشته باشید و خسته‌کننده به نظر نرسید.

۷. برای استایل مونوکروم رنگ مناسب با پوستتان را انتخاب کنید

اگر می‌خواهید استایل تک‌رنگ داشته باشید باید رنگی را انتخاب کنید که با رنگ پوستتان هماهنگ است. رنگی که برای یک فرد مناسب است ممکن است برای شما مناسب نباشد و ظاهرتان را خراب کند. به همین دلیل باید رنگ‌های مختلف را امتحان کنید و ببینید کدام یک به شما می‌آید. به طور کلی، کسانی که رنگ پوست گرم دارند باید به سراغ رنگ‌های گرم مانند قرمز، نارنجی و زرد بروند. کسانی هم که رنگ پوستشان سرد است باید از رنگ‌های سرد مانند آبی، سبز و ارغوانی استفاده کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

بیشتر بخوانید

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.