رسانه اینترنتی فانیلی

آیا پوشیدن جوراب موقع خواب مفید است؟

خوابیدن با جوراب می‌تواند دمای بدن شما را تنظیم کرده و خوابی موثرتر داشته باشید.

یکی از عاداتی که بسیاری از افراد دارند خوابیدن با جوراب است. در واقع این امر برای بدن انسان بسیار خوب می باشد زیرا هر انسانی یک سوم از عمر خود را در خواب می گذراند و اگر بتوانید بهترین شرایط را برای این کار فراهم نماید بسیار خوب خواهد بود و می تواند کیفیت خواب خود را بهبود بخشد. فواید و عوارض پوشیدن جوراب قبل از خواب را در مجله اینترنتی فانیلی بخوانید.

تنظیم دمای بدن با پوشیدن جوراب قبل از خواب

خوابیدن با جوراب باعث می‌شود که فرد خواب بسیار بهتری را نسبت به افراد دیگر تجربه نماید. این کار باعث می‌شود که فرد سریع‌تر به خواب برود. به تصور برخی از افراد خوابیدن با جوراب ممکن است دمای بدن آن‌ها را افزایش داده و ممکن است خوابشان را مختل نماید. در صورتی که چنین نیست و با توجه به تحقیقاتی که در سال ۲۰۰۷ انجام شده است نشان داده که پوشیدن جوراب برای خواب اصلا مضر نیست و می‌تواند به داشتن خوابی بهتر کمک نماید. در واقع بر اساس همین تحقیقات زمانی که پوست گرم می‌شود بدن سریع‌تر به خواب می‌رود. تا زمانی که پوست بدن شما بسیار سرد باشد خوابیدن برایتان دشوار خواهد بود و کیفیت خوبی نخواهد داشت.

باید بدانید که دمای بدن در طی روز بسیار متغیر است و در ۴ صبح به حداقل خود می‌رسد. البته این تغییرات بر اساس ریتم‌های شبانه روزی است و می‌تواند تاثیرات بسیار بدی بر روی سلامت بدن داشته باشد از این رو به شما توصیه می‌شود که قبل از خواب جورابی را به پا کنید تا بتوانید دمای بدن خود را در این زمان‌ها به تعادل برسانید. زمانی که بدن به خواب می‌رود یک الی دو درجه سرد‌تر خواهد شد و اگر بتوانید دمای بدن خود را تنظیم نمایید می‌توانید خوابی با کیفیت بهتر تجربه کنید.

مزیت های پوشیدن جوراب در خواب

کاهش نشانه های رینود

یکی از بیماری‌هایی که مرتبط با افرادی است که دست‌ها و پاهای سردی دارند رینود است. در واقع این بیماری رگ‌های پوستی را تحت تاثیر قرار می‌دهد و زمانی که افراد در یکسری از شرایط بسیار خاصی قرار می‌گیرند دست‌ها و پاهایشان سرد‌تر می‌شود. در واقع این شرایط نوعی حمله به حساب می‌آید و خون رسانی به دست‌ها و پا‌ها مختل می‌شود و فرد دچار رینود خواهد شد. افرادی که برای اولین بار این مشکل را تجربه می‌کنند برای دانش بیشتر در مورد بیماری باید به پزشک مراجعه نمایند و در دیگر موارد پوشیدن جوراب به آن ها کمک بسیار زیادی می نماید.

جلوگیری از گر گرفتگی

یکی دیگر از مزایایی که خوابیدن با جوراب دارد این است که می‌تواند از گرگرفتگی بدن شما پیشگیری نماید. در واقع گرگرفتگی بیشتر به دلیل این است که تغییرات هورمونی در بدن رخ می‌دهد. پوشیدن جوراب قبل از خواب باعث می‌شود که بدن دمایی مناسب داشته باشد و باعث کاهش دمای مرکزی بدن خواهد شد.

عوارض استفاده از جوراب در خواب

اولین مشکلی که با پوشیدن جوراب در خواب برایتان ایجاد خواهد شد در اثر استفاده از جوراب‌های نا‌مناسب است. بسیاری از جوراب‌ها می‌توانند با جنس نایلونی که دارند منجر به ایجاد عفونت‌های شدید شوند. بهتر است اگر می‌خواهید خوابیدن با جوراب را امتحان کنید حتما از جوراب‌های نخی کمک بگیرید.

جوراب‌های تنگ برای خواب مناسب نیستند و بهتر است از آن‌ها برای خواب استفاده نکنید زیرا ممکن است خونرسانی به پاها را مختل نموده و همچنین منجر به ایجاد ادم و ورم‌های شدید گردد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

بیشتر بخوانید

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.

طنز و سرگرمی

فرهنگی هنری

پیشنهاد ویژه

ورزشی

کسب و کار

خرید خوب

رویدادها